Reklama

Euroterm wspiera pracowników pogotowia

Pracownicy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu otrzymali profesjonalny sprzęt ochrony biologicznej. Kombinezony i maseczki ufundowała firma Euroterm, która od początku wspiera podkarpacką i przemyską służbę zdrowia w walce z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2.

– To była naprawdę bardzo miła niespodzianka. Pracujemy na pierwszej linii frontu i każda pomoc jest dla nas bezcenna. Tyle, że potrzebujemy sprzętu, który rzeczywiście będzie nas chronić. Takowy przekazało nam szefostwo przemyskiej spółki Euroterm TGS. Otrzymaliśmy aż 125 kombinezonów ochrony biologicznej oraz 500 profesjonalnych masek twarzowych – wyliczył rzecznik prasowy przemyskiego pogotowia Marek Janowski[paywall].

– Pomysł wsparcia służby zdrowia w tym trudnym czasie nie jest ani nowy, ani nie nadzwyczajny. Nasza firma, w ramach Podkarpackiego Klubu Biznesu, od początku epidemii wspiera szczególnie szpital w Łańcucie, który jako tak zwany szpital jednoimienny przyjął na siebie głównych ciężar walki z chorobą na naszym terenie. Decyzją właścicieli, panów Michała i Łukasza Martowiczów kupiliśmy sprzęt do ochrony osobistej personelu medycznego również dla naszych przemyskich jednostek ochrony zdrowia. 11 maja dary przekazaliśmy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu, 13 maja – Wojewódzkiemu Szpitalowi w Przemyślu. Łącznie tysiąc maseczek KN95, 250 sztuk kombinezonów oraz 700 maseczek chirurgicznych. W drodze są też kolejne, zamówione, elementy ochrony, między innymi przyłbice – powiedział dyrektor finansowy, prokurent w spółce Euroterm TSG, były zastępca prezydenta miasta, Grzegorz Hayder.

Kilka dni temu do przemyskiego pogotowia trafiły tzw. środki ochrony indywidualnej, czyli m.in. kombinezony, przyłbice czy maseczki, które otrzymali z Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie. – Tylko jednego nasi pracownicy zużyli około 80 kompletów biologicznej ochrony osobistej, wykonując zadania związane z pobieraniem wymazów, transportem sanitarnym czy zadaniami związanymi z działalnością systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego. Jak ważne w dobie pandemii są takie dary, tłumaczyć nikomu nie trzeba. Z całego serca raz jeszcze dziękujemy – podsumował M. Janowski.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    ja - niezalogowany 2020-05-21 13:18:26

    I fajnie

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ? - niezalogowany 2020-05-21 20:47:52

    A szpital, a przychodnie?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama