Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wydała 22 grudnia br. rozporządzenie porządkowe w sprawie ograniczenia używania wyrobów pirotechnicznych w miejscach publicznych na terenie województwa podkarpackiego.
Wspomniany zakaz używania wyrobów pirotechnicznych, który nie obowiązuje jedynie 31 grudnia 2016 r. i 1 stycznia 2017 r., ma na celu zmniejszenie liczby wypadków[paywall] spowodowanych nierozsądnym użyciem fajerwerków. Ma również pomóc w utrzymaniu porządku i spokoju w miejscach publicznych. Za złamanie go grozi kara grzywny. Rozporządzenie obowiązuje do 10 stycznia 2017 r. Nie są nim objęci organizatorzy imprez i przedsięwzięć artystycznych, rozrywkowych, rekreacyjnych i szkoleniowych, którzy posiadają odpowiednie zezwolenia. Nie dotyczy używania przez właściwe służby, jednostki ratownicze i osoby wzywające pomocy w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia petard sygnalizacyjnych, rakiet do sygnalizacji podczas mgły lub deszczu.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Wytnijmy wszystkie drzewa rosnące wzdłuż dróg, tak dla bezpieczeństwa. Zakazać kobietom wysokich obcasów, dla bezpieczeństwa, itp.
Wytnijmy wszystkie drzewa rosnące wzdłuż dróg, tak dla bezpieczeństwa. Zakazać kobietom wysokich obcasów, dla bezpieczeństwa, itp.