FZP cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Kultywowanie tradycji, prezentacja dorobku kulinarnego, artystycznego oraz integracja powiatu poprzez konkursy i wspólną zabawę to główne założenia imprezy. Gmina Przemyśl – gospodarz tegorocznej 4. edycji festiwalu, gościła reprezentantów z rejonu Dubiecka, Fredropola, Krasiczyna, Orłów, Stubna.
Pokaz dorobku kulturalnego sześciu gmin powiatu przemyskiego odbył się jak zwykle w pierwszą niedzielę lipca, tym razem na stadionie w Krównikach. Dopisały publiczność i pogoda. Już na wstępie ogromne emocje wzbudził konkurs lepienia pierogów na czas. W klimat imprezy doskonale wprowadził publiczność wójt gminy Przemyśl Andrzej Huk, intonując Maryna, gotuj pierogi…

fot.Aleksandra Białoń
Drużyny pracowały pod presją czasu, bacznym okiem jurorów, reporterów oraz publiczności.

Występ Gosi Andrzejewicz przyciągnął tłumy.
Istotnym punktem programu były prezentacje artystyczne. Nagrody ufundował organizator – Centrum Kulturalne w Przemyślu, zaś zwycięzców wyłoniło jury w składzie Krystyna Trojanowska, Michał Lichota, Piotr Worosz. Wyróżniono następujące gminy: Orły za chleb ze smalcem sołtysa, Przemyśl za gołąbki w liściach z winogron oraz udka w sakiewkach, Dubiecko za przygotowanie najciekawszego stoiska kulinarnego, Stubno za najlepszą prezentację rękodzieła artystycznego, Krasiczyn za program artystyczny. Grand Prix zdobyła gmina Fredropol za całokształt prezentacji. Nagrodę specjalną, nieregulaminową przyznano Julii Bilińskiej, uczennicy Szkoły Podstawowej w Olszanach, która urzekła oceniających oraz publiczność wykonaniem piosenki Szabada.

„Fredropolski staile” – Dawid Mlaś i Kabaret Odzyskane talenty.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze