Przez całe wakacje, w poszczególnych dzielnicach miasta odbywały się organizowane przez Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki „Kupieckie Rozgrywki na dzielnicach”. Animatorzy proponowali dzieciom i dorosłym wzięcie udziału w grze planszowej w formacie XL, której narracja związana jest z kupieckim Jarosławiem sprzed kilku wieków. 4 sierpnia na jarosławskim Rynku spotkali się zwycięzcy ze wszystkich dzielnic i rywalizowali o podium.
Przygotowaną planszę oraz makiety istniejących w rzeczywistości jarosławskich kamienic rozłożono przed miejskim ratuszem. Nad całą grą czuwali przedstawiciele JOKiS, a mistrzyni ceremonii zadbała nawet o adekwatny, XVII-wieczny ubiór.
Spotkanie, jak każde poprzednie, rozpoczęło się o poranku. Na Rynku zebrali się wszyscy zawodnicy i drużyny. Rywalizacja polegała, zgodnie z zasadami gry, na wykupieniu[paywall] jarosławskich kamienic, a ich ceną były nie tylko złote monety, ale także wiedza na temat małej ojczyzny młodych „kupców”.
Pierwsze miejsce zdobył duet z dzielnicy numer 2 Eryk Biednier oraz Jakub Starzyk. Na kolejnych miejscach uplasowała się ”Drużyna S” z dzielnicy nr 1, trzecie miejsce zajęła „Drużyna Midasa” (dzielnica nr 5), czwarte „Gryffindor” z dzielnicy nr 3, a piąte zdobyła Ewa Krzyworączka z dzielnicy numer 4, która była jednocześnie jedyną ”solistką” biorącą udział w grze.
Organizacji jarmarcznych rozgrywek przyświecało hasło „Bądź otwarty na kulturę” oraz chęć przygotowania dodatkowych atrakcji dla dzieci i młodzieży, które wakacje spędzają w mieście.
Nagrody dla laureatów wręczyli burmistrz Dariusz Tracz oraz dyrektor Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki Elżbieta Śliwińska- Dąbrowska. Biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze