Za kwotę 676 357 zł firma Kontur z Krasiczyna zdecydowała się na przebudowę Podziemnej Trasy Turystycznej w Przemyślu. Wykonawca daje na swoją usługę 5 lat gwarancji. Partnerami projektu są: Gmina Miejska Przemyśl i Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej w Przemyślu.
Celem jest zagospodarowanie podziemi pod budynkiem urzędu miejskiego na Rynku i pod budynkiem Muzeum Historii Miasta Przemyśla przy Rynek 9. Mają one zostać ze sobą połączone[paywall] podziemnym korytarzem, tworząc unikatową atrakcję turystyczną. Trasa ma obrazować podziemne renesansowe miasteczko „Złotego Wieku”. Po przeprowadzonych pracach będzie możliwość przejścia odrestaurowanym dawnym kolektorem sanitarnym.
Prace, na które rozstrzygnięto przetarg obejmą przebudowę i remont piwnic budynku Rynek 9 oraz wybranych pomieszczeń I i II piętra budynku przy ul. Serbańskiej 7 z wykonaniem przebicia w ścianie fundamentowej budynku Rynek 9. Zostanie także wykonany remont elewacji frontowych tych budynków, wymienione pokrycia dachu połaci frontowej budynku Rynek 9 i przebudowa wewnętrznej instalacji elektrycznej.
Do przetargu zgłosiło się 9 firm, a 8 z nich zmieściło się kwocie, którą zarezerwowało muzeum. A ta była o milion złotych większa.
Wkrótce ma zostać ogłoszony przetarg na wykonanie robót, za które jest odpowiedzialny urząd miejski. Miasto, oprócz adaptacji podziemi, ma także przebudować północno-wschodnią pierzeję Rynku.
Prace mają potrwać do września 2021 r. Zakres wszystkich robót oszacowano na 12 mln zł. Część pieniędzy będzie pochodzić z dofinansowania w ramach RPO.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Osobiście jako przemyski obserwator wolałbym aby te miliony raczej przeznaczyć na Przemyśl naziemny niż ten podziemny. Chodząc po naszych uliczkach, zaułkach mieściny widzi się nieprawdopodobny brud i dziadostwo, odrapane aż do cegły niemal wszystkie stare, zabytkowe domy, budynki, kamienice, krzywe i obesrane chodniki poza ścisłym centrum, brak nowych brak okwiecenia skwerów i zieleńców, przeokropne budy na Sportowej, dziadowskie bazary i ten handel chodnikowy, wstrętne, śmierdzące podcienia w Rynku ogólne dziadostwo i syf na zewnątrz niby miasta mającego aspiracje jako miasta turystycznego, gdzie nawet w sezonie turystów na lekarstwo. Wstyd nowy włodarzu, wiecznie biadolacy jak poprzedni mer że nie ma na nic pieniędzy zawsze biedni, porywający się z motyką na słoń ce. Najbardziej komiczny napis jest na krzyżowaniu ulicy Jagiellońskie w stronę okropnego i obskurnego mostu kolejowego, na wysepce nieco wyschniętej niewykoszonej trawy sprzed 2 lat o kolorze siana tabliczka z napisem o treści SZANUJ ZIELEŃ co mnie zawsze kiedy przechodzę serdecznie rozbawia. Oczywiście wiem że mój apel jest bez sensu, ale osobiście widzę koniecznośc rewitalizacji Przemyśla nad ziemią niż w piwnicach, jest to strata pieniędzy gdyż i tak te podziemia są zawsze zamknięte.
Wystarczy wpisać "Kontur" i już wiadomo kto jest włascicielem.Zakład dwuosobowy=tata i syn znani z wielu fuszerek w mieście i okolicach.Najlepiej zapytać o remont Centrum Kulturalne.Nic tylko się śmiać z naiwnosci urzedników.Wieczny działacz i gdzie sie pojawi to zaraz się wali.
Osobiście jako przemyski obserwator wolałbym aby te miliony raczej przeznaczyć na Przemyśl naziemny niż ten podziemny. Chodząc po naszych uliczkach, zaułkach mieściny widzi się nieprawdopodobny brud i dziadostwo, odrapane aż do cegły niemal wszystkie stare, zabytkowe domy, budynki, kamienice, krzywe i obesrane chodniki poza ścisłym centrum, brak nowych brak okwiecenia skwerów i zieleńców, przeokropne budy na Sportowej, dziadowskie bazary i ten handel chodnikowy, wstrętne, śmierdzące podcienia w Rynku ogólne dziadostwo i syf na zewnątrz niby miasta mającego aspiracje jako miasta turystycznego, gdzie nawet w sezonie turystów na lekarstwo. Wstyd nowy włodarzu, wiecznie biadolacy jak poprzedni mer że nie ma na nic pieniędzy zawsze biedni, porywający się z motyką na słoń ce. Najbardziej komiczny napis jest na krzyżowaniu ulicy Jagiellońskie w stronę okropnego i obskurnego mostu kolejowego, na wysepce nieco wyschniętej niewykoszonej trawy sprzed 2 lat o kolorze siana tabliczka z napisem o treści SZANUJ ZIELEŃ co mnie zawsze kiedy przechodzę serdecznie rozbawia. Oczywiście wiem że mój apel jest bez sensu, ale osobiście widzę koniecznośc rewitalizacji Przemyśla nad ziemią niż w piwnicach, jest to strata pieniędzy gdyż i tak te podziemia są zawsze zamknięte.
Firma z Krasiczyna ciekawa jaka?
5 lat gwarancji ha ha ha ha