Reklama

„Folkowa Nuta” po raz 23. w Babicach

Było swojsko i radośnie. XXIII Spotkanie Zespołów Muzykujących „Folkowa Nuta” w Babicach przeszło do historii. Atrakcji nie brakowało. Od juniorów do seniorów – każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Stoiska z rękodziełem i swojskim jadłem przygotowali mieszkańcy 10 miejscowości gminy Krzywcza: Babic, Bachowa, Skopowa, Ruszelczyc, Krzywczy, Woli Krzywieckiej, Średniej, Reczpola, Kupna i Chyrzyna.

To, już kolejne folkowe spotkanie odbyło się 23 lipca w babickim Dworze. Imprezę, która ma na celu podtrzymywanie zwyczaju rodzinnego muzykowania oraz promowanie pieśni i muzyki swojego regionu otworzyli: wójt gminy Krzywcza Wacław Pawłowski, poseł Marek Rząsa, poseł Mieczysław Kasprzak oraz przewodniczący Rady Powiatu Przemyskiego Wojciech Bobowski.  Na scenie zaprezentowali się: „Klika z Jawornika”, „Dynowianie”, „Markowianie”, Racisowa i gwiazda wieczoru – zespół Masters. Po występach i koncertach przyszedł czas na dyskotekę pod gwiazdami. Chętnych nie brakowało! Nie brakowało również stoisk z rękodziełem, swojskich przysmaków, stoisk gastronomicznych i – co z pewnością cieszyło najmłodszych – dmuchańców. Organizatorem wydarzenia była Gmina Krzywcza. We współorganizacji udział wzięli Powiat Przemyski i Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie.

Reklama

Nie brakowało też dobrej muzyki. Oprócz folku i przebojów ludowych, na scenie pojawił się znany i lubiany Masters – twórca hitów takich jak: „Nocy mało”, „Serce do koperty” czy „Żono moja”.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama