Reklama

Franciszkanin przyjął krzyż misyjny

14/01/2019 15:15

Franciszkanin ojciec Józef Matuła wyjeżdża na upragnione misje na Czarnym Lądzie. Będzie posługiwał w Ugandzie.

W niedzielę, 6 bm., w uroczystość Objawienia Pańskiego oraz w Dniu Modlitwy i Pomocy Misjom franciszkanin o. Józef Matuła przyjął z rąk swojego prowincjała krzyż misyjny. Obrzęd posłania do Ugandy w Afryce odbył się w Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej.

O. Józef Matuła urodził się w 1985 r. w Kolbuszowej. Do Zakonu Franciszkanów wstąpił w 2004 r. W 2006 r. złożył pierwsze śluby zakonne. Dwa lata później – wieczystą profesję zakonną. 2 czerwca 2012 r. przyjął święcenia kapłańskie w Krakowie i wyjechał do pracy w Blieskastel w Niemczech. Kilka lat temu w liście do przełożonego krakowskiej prowincji o. Mariana Gołąba wyraził swoją otwartość i pragnienie pracy na misjach w Afryce.


del
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama