Franciszkanin ojciec Józef Matuła wyjeżdża na upragnione misje na Czarnym Lądzie. Będzie posługiwał w Ugandzie.
W niedzielę, 6 bm., w uroczystość Objawienia Pańskiego oraz w Dniu Modlitwy i Pomocy Misjom franciszkanin o. Józef Matuła przyjął z rąk swojego prowincjała krzyż misyjny. Obrzęd posłania do Ugandy w Afryce odbył się w Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej.
O. Józef Matuła urodził się w 1985 r. w Kolbuszowej. Do Zakonu Franciszkanów wstąpił w 2004 r. W 2006 r. złożył pierwsze śluby zakonne. Dwa lata później – wieczystą profesję zakonną. 2 czerwca 2012 r. przyjął święcenia kapłańskie w Krakowie i wyjechał do pracy w Blieskastel w Niemczech. Kilka lat temu w liście do przełożonego krakowskiej prowincji o. Mariana Gołąba wyraził swoją otwartość i pragnienie pracy na misjach w Afryce.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze