Reklama

Furmanką po ścieżce rowerowej!

Zdjęcie opublikowane przez jednego z internautów na Facebook’u wywołało burzę nie tylko w sieci. Widnieje na nim furmanka, którą woźnica przewozi ludzi... ścieżką rowerową!

Autor zdjęcia, zapalony rowerzysta i użytkownik ścieżek rowerowych, dopowiedział pod zdjęciem, że próbował zwrócić uwagę, że to nie miejsce na jazdę furmanką, ale zarówno kierujący pojazdem, jak i jego pasażerowie zignorowali go i zripostowali, używając mało eleganckich słów. Zdjęcie na tyle się rozpowszechniło, że głos w dyskusji na wspomnianym portalu społecznościowym zabrał nawet zastępca prezydenta miasta Grzegorz Hayder. Zapytał m.in. jego autora, czy dysponuje takim ujęciem, które identyfikowałoby woźnicę, dodając że przekaże sprawę do Straży Miejskiej lub na policję[paywall].

Jak zapowiedział, tak uczynił. Komendant Straży Miejskiej w Przemyślu Jan Geneja: – Zdjęcie nie mogło być dla nas podstawowym dowodem do wszczęcia postępowania, ale zawiadomienie już tak. Takowe otrzymaliśmy również od osoby, która była uczestnikiem imprezy, podczas której doszło do przejażdżek bryczką po ścieżce rowerowej. Imprezą tą był piknik zorganizowany przez Przemyską Kongregację Kupiecką. Nie mieliśmy więc żadnych problemów z ustaleniem tożsamości osoby prowadzącej bryczkę. Postępowanie w kierunku wykroczenia, bo było to wykroczenie, zakończyliśmy. Osoba odpowiedzialna za taki stan rzeczy poniosła konsekwencje i została zobligowana do oczyszczenia ścieżki rowerowej z końskich odchodów. Tłumaczyła, że była to charytatywna działalność na rzecz dzieci i że nie wiedziała, iż nie można wjeżdżać na ścieżkę rowerową.

Reklama

Trzeba szanować się nawzajem

Zastępca prezydenta miasta Grzegorz Hayder: – Chyba wszyscy zauważyli, jak wielką popularnością cieszy się nowa ścieżka rowerowa, szczególnie w ciepłe, słoneczne dni. Cieszy, że stała się nowym, ulubionym miejscem odpoczynku nie tylko rowerzystów, ale także biegaczy, rolkarzy i spacerowiczów. Korzystając z niej, musimy jednak zachować podstawową ostrożność i zwyczajnie szanować się nawzajem. Przestrzeganie przepisów przez wszystkich użytkowników ścieżki, włącznie z rowerzystami, będzie kontrolować Straż Miejska, cały czas edukując i przypominając o zasadach korzystania z niej.

W całej tej historii najgorsze jest to, że wciąż wśród wielu mieszkańców miasta wiedza na temat zasad korzystania ze ścieżek rowerowych jest praktycznie żadna. To przykre, bo akcje informacyjne były i są prowadzone systematycznie, każda ze ścieżek obstawiona znakami drogowymi, a mimo to dochodzi do tak kuriozalnych sytuacji.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Prącisław Nieugięty - niezalogowany 2016-06-03 20:14:09

    HEJ TY !!! PRZESTAŃ BIĆ KONIA !!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    s - niezalogowany 2016-06-03 21:23:22

    Przemyśl w rankingu miast w których żyje się najlepiej zajmuje  dalekie dalekie miejsce.  Konie miały rację, że nas..ły na wasza ścieżkę.  Dzisiaj, 3 czerwca (15:13) Wśród polskich miast najlepiej żyje się w Warszawie, zaraz potem w Sopocie i Bielsko-Białej - wynika z ogłoszonego w piątek rankingu Europolis. Zestawienie uwzględnia cztery sfery, które decydują o jakości życia - gospodarkę, społeczeństwo, środowisko i politykę.Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/swiat/news-ranking-miast-europolis-na-czele-warszawa-sopot-i-bielsko-bi,nId,2213389#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    maks kolanko - niezalogowany 2016-06-03 21:47:11

    szok i niedowierzanie , niedowierzanie i szok

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama