Zdjęcie opublikowane przez jednego z internautów na Facebook’u wywołało burzę nie tylko w sieci. Widnieje na nim furmanka, którą woźnica przewozi ludzi... ścieżką rowerową!
Autor zdjęcia, zapalony rowerzysta i użytkownik ścieżek rowerowych, dopowiedział pod zdjęciem, że próbował zwrócić uwagę, że to nie miejsce na jazdę furmanką, ale zarówno kierujący pojazdem, jak i jego pasażerowie zignorowali go i zripostowali, używając mało eleganckich słów. Zdjęcie na tyle się rozpowszechniło, że głos w dyskusji na wspomnianym portalu społecznościowym zabrał nawet zastępca prezydenta miasta Grzegorz Hayder. Zapytał m.in. jego autora, czy dysponuje takim ujęciem, które identyfikowałoby woźnicę, dodając że przekaże sprawę do Straży Miejskiej lub na policję[paywall].
Jak zapowiedział, tak uczynił. Komendant Straży Miejskiej w Przemyślu Jan Geneja: – Zdjęcie nie mogło być dla nas podstawowym dowodem do wszczęcia postępowania, ale zawiadomienie już tak. Takowe otrzymaliśmy również od osoby, która była uczestnikiem imprezy, podczas której doszło do przejażdżek bryczką po ścieżce rowerowej. Imprezą tą był piknik zorganizowany przez Przemyską Kongregację Kupiecką. Nie mieliśmy więc żadnych problemów z ustaleniem tożsamości osoby prowadzącej bryczkę. Postępowanie w kierunku wykroczenia, bo było to wykroczenie, zakończyliśmy. Osoba odpowiedzialna za taki stan rzeczy poniosła konsekwencje i została zobligowana do oczyszczenia ścieżki rowerowej z końskich odchodów. Tłumaczyła, że była to charytatywna działalność na rzecz dzieci i że nie wiedziała, iż nie można wjeżdżać na ścieżkę rowerową.
Zastępca prezydenta miasta Grzegorz Hayder: – Chyba wszyscy zauważyli, jak wielką popularnością cieszy się nowa ścieżka rowerowa, szczególnie w ciepłe, słoneczne dni. Cieszy, że stała się nowym, ulubionym miejscem odpoczynku nie tylko rowerzystów, ale także biegaczy, rolkarzy i spacerowiczów. Korzystając z niej, musimy jednak zachować podstawową ostrożność i zwyczajnie szanować się nawzajem. Przestrzeganie przepisów przez wszystkich użytkowników ścieżki, włącznie z rowerzystami, będzie kontrolować Straż Miejska, cały czas edukując i przypominając o zasadach korzystania z niej.
W całej tej historii najgorsze jest to, że wciąż wśród wielu mieszkańców miasta wiedza na temat zasad korzystania ze ścieżek rowerowych jest praktycznie żadna. To przykre, bo akcje informacyjne były i są prowadzone systematycznie, każda ze ścieżek obstawiona znakami drogowymi, a mimo to dochodzi do tak kuriozalnych sytuacji.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.HEJ TY !!! PRZESTAŃ BIĆ KONIA !!!
Przemyśl w rankingu miast w których żyje się najlepiej zajmuje dalekie dalekie miejsce. Konie miały rację, że nas..ły na wasza ścieżkę. Dzisiaj, 3 czerwca (15:13) Wśród polskich miast najlepiej żyje się w Warszawie, zaraz potem w Sopocie i Bielsko-Białej - wynika z ogłoszonego w piątek rankingu Europolis. Zestawienie uwzględnia cztery sfery, które decydują o jakości życia - gospodarkę, społeczeństwo, środowisko i politykę.Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/swiat/news-ranking-miast-europolis-na-czele-warszawa-sopot-i-bielsko-bi,nId,2213389#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
szok i niedowierzanie , niedowierzanie i szok
Che.. widziałem też tę sytuacją ale pomyślałem że " jaki idiota wydał zgodę na jazdę furmanką po ścieżce rowerowej" bo przecież było to normalnie widać zwłaszcza z Zasania. Przy hotelu Akademia był jakiś piknik i wóz normalnie sobie stał w oczekiwaniu na klijentelę a po napełnieniu hejka na przejażdżkę po ścieżce , rowerzyści nie mogli go wyminąć a spacerowicze musieli schodzić z drogi. Wydaje mi się że gdzieś widziałem na wybrzeżu radiowóz ale pojechali sobie dalej więc stwierdziłem że gość ma pewnie zgodę na zarobek. Widać jak służby SM i Policji patrolują w niedzielę miasto.
Policja, straż miejska, straż graniczna, slużba celna na pikniku a tu takie rzeczy !!!
Ten piknik był tydzień temu - 29 maja. I nie było na nim ani policji ani straży miejskiej.
To tylko Przemyśl, więc nic dziwnego. :D
Wy w Przemyślu macie tak na co dzień, że konie po ulicach, chodnikach i ścieżkach rowerowych biegają ? ;)
Jacy spacerowicz na ścieżce rowerowej,wózki,psy? Czy to jest ścieżka rowerowa czy deptak?'
"zastępca prezydenta miasta Grzegorz Hayder. Zapytał m.in. jego autora, czy dysponuje takim ujęciem, które identyfikowałoby woźnicę, dodając że przekaże sprawę do Straży Miejskiej lub na policję " . TO JEST DZIAŁANIE , JAK ZA CZASU SOCJALIZMU . JEŻELI NIKT NIE DONOSIŁ TO PRZERÓŻNE SPRAWY PRZECHODZIŁY I NAWET PRZYSŁOWIOWY PIES Z KULAWĄ NOGA NIE RUSZYŁ SIĘ. ALE JAK JUZ KTOŚ DONIÓSŁ I NAGŁOŚNIŁ JAKĄŚ SPRAWĘ MNIEJ CZY BARDZIEJ GŁUPIĄ , TO JUZ WIELU ZARAZ SIĘ" INTERESOWAŁO " I B." OBURZAŁO'
Co znaczy Wy? Ty nie z Przemyśla :> Jak tam toya działa?
HEJ TY !!! PRZESTAŃ BIĆ KONIA !!!
Przemyśl w rankingu miast w których żyje się najlepiej zajmuje dalekie dalekie miejsce. Konie miały rację, że nas..ły na wasza ścieżkę. Dzisiaj, 3 czerwca (15:13) Wśród polskich miast najlepiej żyje się w Warszawie, zaraz potem w Sopocie i Bielsko-Białej - wynika z ogłoszonego w piątek rankingu Europolis. Zestawienie uwzględnia cztery sfery, które decydują o jakości życia - gospodarkę, społeczeństwo, środowisko i politykę.Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/swiat/news-ranking-miast-europolis-na-czele-warszawa-sopot-i-bielsko-bi,nId,2213389#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
szok i niedowierzanie , niedowierzanie i szok