Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Horyńcu Zdroju, w trakcie patrolu wzdłuż granicy polsko-ukraińskiej, nieopodal znaku granicznego nr 606 natknęli się na skorodowany niewybuch, który prawdopodobnie w czasie ulewnego deszczu został wypłukany ze skarpy ziemi.
Funkcjonariusze oznakowali teren, powiadomili saperów z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa i zabezpieczyli do czasu ich przyjazdu.
Jak się okazało, niewybuch to granat moździerzowy 82 mm, pochodzący z okresu II wojny światowej. Granat został zabezpieczony i zdetonowany na wojskowym poligonie.
Saperzy sprawdzili pobliski teren i nie stwierdzili innych niebezpiecznych materiałów.
To już drugi znaleziony w tym rejonie pasa granicznego granat moździerzowy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Co jak co ale tytuł by pasowalo poprawic bo brakuje literki "r"
Co jak co ale tytuł by pasowalo poprawic bo brakuje literki "r"