„Łukawiecki style” to teledysk nakręcony specjalnie na obchody 550-lecia istnienia Łukawca w gminie Wielkie Oczy. Podczas świętowania nie zabrakło też wielu innych atrakcji.
Tegoroczne Dni Łukawca wypełniły występy sceniczne różnego typu. Na początek zaprezentował się zespół pieśni i tańca „Wesoły Ludek” z Chicago w USA, a tuż po nim dzieci i młodzież z Zespołu Szkół Publicznych w Łukawcu. W ich wykonaniu można było podziwiać pokaz mody, tańce, krótkie spektakle, śpiew oraz poezję recytowaną.
W następnej części zaprezentowali się aktorzy niezrzeszeni w dwóch skeczach kabaretowych. Z „Egzotycznych wakacji” płynął wniosek, że nieważne, gdzie spędza się wakacje, ważne, żeby sąsiad nie spędził ich lepiej. Do łez rozbawił publiczność również „Casting na gwiazdę disco-polo”.[paywall]
Z muzyką ludową wystąpił miejscowy zespół Szpaki oraz stworzona specjalnie na potrzeby jubileuszowej uroczystości grupa Folkowianki.
Hitem okazał się premierowy pokaz teledysku „Łukawiecki Style”, nakręcony specjalnie na Dni Łukawca.
W związku z doniosłym jubileuszem ogłoszono konkurs plastyczny „Piękno Łukawca i najbliższych okolic”, którego organizatorem był ZSP w Łukawcu. Zgłoszono do niego 73 prace. Obchodom Dni Łukawca towarzyszyła wystawa prac konkursowych. Ogłoszono również wyniki.
W kategorii klasy I – III szkoły podstawowej przyznano 10 wyróżnień. Otrzymali je: Klaudia Antoniów, Aleksandra Babij, Paweł Chmielik, Bartosz Szyngiera, Aleksandra Kuchciak, Jakub Pietrucha, Katarzyna Lichacz, Jakub Krauz, Filip Kolano, Radosław Sopel,
W kategorii klas IV – VI I miejsce zajęły: Katarzyna Grabas i Ilona Przepłata, II – Agnieszka Chmielik, Gabriela Brzyska, Martyna Brzyska, Joanna Izdebska i Adrian Kolano, a III – Justyna Truchan.
W kategorii gimnazjum I miejsce zajęły: Aleksandra Jakimowicz i Katarzyna Mach, a wyróżnienia otrzymali: Krzysztof Kaciuba i Przemysław Misztal.
Laureatką wśród dorosłych została Aneta Przepłata.
Nagrody ufundowało Centrum Kultury w Wielkich Oczach oraz ZSP w Łukawcu.
Dni Łukawca to także rozgrywki piłkarskie.
W kategorii oldbojów 35+ zmierzyło się cztery drużyny. Najlepsza okazała się Zjednoczona Gmina Lubaczów. Miejsce drugie zajęli gospodarze spotkania, trzecie Młodów/Opaka, a czwarte piłkarze z gminy Przyłbice (Ukraina).
Mecz towarzyski rozegrały również drużyny Unii Łukawiec i ŁKS Łukawiec z powiatu rzeszowskiego. Mecz rozegrały także drużyny młodzików Unii Łukawiec i Gwiazdy Wielkie Oczy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
superaśne:) też tak chcę