Reklama

„Gangnam style” po łukawiecku [wideo]

25/07/2015 22:51

„Łukawiecki style” to teledysk nakręcony specjalnie na obchody 550-lecia istnienia Łukawca w gminie Wielkie Oczy. Podczas świętowania nie zabrakło też wielu innych atrakcji.

Tegoroczne Dni Łukawca wypełniły występy sceniczne różnego typu.  Na początek zaprezentował się zespół pieśni i tańca „Wesoły Ludek” z Chicago w USA, a tuż po nim dzieci i młodzież z Zespołu Szkół Publicznych w Łukawcu. W ich wykonaniu można było podziwiać pokaz mody, tańce, krótkie spektakle, śpiew oraz poezję recytowaną.

W następnej części zaprezentowali się aktorzy niezrzeszeni w dwóch skeczach kabaretowych. Z „Egzotycznych wakacji” płynął wniosek, że nieważne, gdzie spędza się wakacje, ważne, żeby sąsiad nie spędził ich lepiej. Do łez rozbawił publiczność również „Casting na gwiazdę disco-polo”.[paywall]

Reklama

Z muzyką ludową wystąpił miejscowy zespół Szpaki oraz stworzona specjalnie na potrzeby jubileuszowej uroczystości grupa Folkowianki.

Hitem okazał się premierowy pokaz teledysku „Łukawiecki Style”, nakręcony specjalnie na Dni Łukawca.

W związku z doniosłym jubileuszem ogłoszono konkurs plastyczny „Piękno Łukawca i najbliższych okolic”, którego organizatorem był ZSP w Łukawcu. Zgłoszono do niego 73 prace. Obchodom Dni Łukawca towarzyszyła wystawa prac konkursowych. Ogłoszono również wyniki.

W kategorii klasy I – III szkoły podstawowej przyznano 10 wyróżnień. Otrzymali je: Klaudia Antoniów, Aleksandra Babij, Paweł Chmielik, Bartosz Szyngiera, Aleksandra Kuchciak, Jakub Pietrucha, Katarzyna Lichacz, Jakub Krauz, Filip Kolano, Radosław Sopel,

Reklama

W kategorii klas IV – VI I miejsce zajęły: Katarzyna Grabas i Ilona Przepłata, II – Agnieszka Chmielik, Gabriela Brzyska, Martyna Brzyska, Joanna Izdebska i Adrian Kolano, a III – Justyna Truchan.

W kategorii gimnazjum I miejsce zajęły: Aleksandra Jakimowicz i Katarzyna Mach, a wyróżnienia otrzymali: Krzysztof Kaciuba i Przemysław Misztal.

Laureatką wśród dorosłych została Aneta Przepłata.

Nagrody ufundowało Centrum Kultury w Wielkich Oczach oraz ZSP w Łukawcu.

Dni Łukawca to także rozgrywki piłkarskie.

Reklama

W kategorii oldbojów 35+ zmierzyło się cztery drużyny. Najlepsza okazała się Zjednoczona Gmina Lubaczów. Miejsce drugie zajęli gospodarze spotkania, trzecie Młodów/Opaka, a czwarte piłkarze z gminy Przyłbice (Ukraina).

Mecz towarzyski rozegrały również drużyny Unii Łukawiec i ŁKS Łukawiec z powiatu rzeszowskiego. Mecz rozegrały także drużyny młodzików Unii Łukawiec i Gwiazdy Wielkie Oczy. 


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    me - niezalogowany 2015-07-28 09:05:18

    superaśne:) też tak chcę

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama