Reklama

Giełda płyt winylowych w jarosławskim „Ikarze”

01/08/2022 08:03

Pod koniec czerwca w Spółdzielczym Domu Kultury „“Ikar” w Jarosławiu odbyła się pierwsza, na razie bardzo kameralna wyprzedaż płyt winylowych. Sprzedawcy, pasjonaci czarnych płyt, mieli do zaoferowania w sumie kilkaset, chociaż mówi się nawet o tysiącach, krążków-krążki od tych popularnych – za kilkanaście złotych, po edycje kolekcjonerskie.

We wtorek po południu jedna z sal Spółdzielczego Domu Kultury „Ikar”, mieszczącego się między dwoma dużymi osiedlami mieszkaniowymi – Armii Krajowej i Witosa, zmieniła się w giełdę płyt winylowych. Było to pierwsze takie wydarzenie, nienagłaśniane szerzej, ale to nie przeszkodziło zainteresowanym. Podobnie jak okres wakacyjny, który – jak mówi jedna z osób prowadzących placówkę – jest czasem „martwym”, kiedy tego typu eventy nie cieszą się dużym zainteresowaniem.

Wtorkowa giełda przyciągnęła[paywall] kilku entuzjastów zainteresowanych kupnem płyt. Ich ceny wahają się od kilku po kilkaset złotych. W sali znajdował się gramofon, na którym można było sprawdzić jakość kupowanego winyla. Bywa, że te najdroższe egzemplarze sprzedawane są w oryginalnym opakowaniu i nigdy nie były odsłuchiwane. Jak tłumaczy jeden z wystawców, wartość takich płyt stale rośnie. Organizator zapowiada, że od września „Vinyl Swap” będzie wydarzeniem cyklicznym, podczas którego, poza możliwością sprzedaży i zakupu płyt (także CD i kaset), będzie można liczyć na dodatkowe atrakcje.


MP
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości