Pod koniec czerwca w Spółdzielczym Domu Kultury „“Ikar” w Jarosławiu odbyła się pierwsza, na razie bardzo kameralna wyprzedaż płyt winylowych. Sprzedawcy, pasjonaci czarnych płyt, mieli do zaoferowania w sumie kilkaset, chociaż mówi się nawet o tysiącach, krążków-krążki od tych popularnych – za kilkanaście złotych, po edycje kolekcjonerskie.
We wtorek po południu jedna z sal Spółdzielczego Domu Kultury „Ikar”, mieszczącego się między dwoma dużymi osiedlami mieszkaniowymi – Armii Krajowej i Witosa, zmieniła się w giełdę płyt winylowych. Było to pierwsze takie wydarzenie, nienagłaśniane szerzej, ale to nie przeszkodziło zainteresowanym. Podobnie jak okres wakacyjny, który – jak mówi jedna z osób prowadzących placówkę – jest czasem „martwym”, kiedy tego typu eventy nie cieszą się dużym zainteresowaniem.
Wtorkowa giełda przyciągnęła[paywall] kilku entuzjastów zainteresowanych kupnem płyt. Ich ceny wahają się od kilku po kilkaset złotych. W sali znajdował się gramofon, na którym można było sprawdzić jakość kupowanego winyla. Bywa, że te najdroższe egzemplarze sprzedawane są w oryginalnym opakowaniu i nigdy nie były odsłuchiwane. Jak tłumaczy jeden z wystawców, wartość takich płyt stale rośnie. Organizator zapowiada, że od września „Vinyl Swap” będzie wydarzeniem cyklicznym, podczas którego, poza możliwością sprzedaży i zakupu płyt (także CD i kaset), będzie można liczyć na dodatkowe atrakcje.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze