Dyrektor Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki „Zamek” Renata Nowakowska i prezes Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu Bogusława Pieczyńska otrzymały z rąk wojewody podkarpackiego Teresy Kubas-Hul medale „Gloria Artis”. To jednak nie jedyne wyróżnienia, jakie otrzymały Przemyślanki podczas ceremonii w Sali Kolumnowej im. Ojców Niepodległości Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.
50 osób. Tyle wyróżniła wojewoda podkarpacki T. Kubas-Hul podczas uroczystości nadania odznaczeń państwowych i resortowych osobom zasłużonym w pracy społecznej i zawodowej na rzecz województwa podkarpackiego i jego mieszkańców. Krzyże Zasługi, Medale za Ofiarność i Odwagę oraz Medale za Długoletnią Służbę otrzymały osoby, które wyróżniły się zasługami dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, na rzecz osób potrzebujących pomocy i wsparcia, społeczności lokalnej, rozwoju i upowszechniania sportu, ochrony zdrowia, rozwoju przedsiębiorczości, rolnictwa i spółdzielczości, a także pielęgnowaniem pamięci o najnowszej historii Polski, wspieraniem rozwoju i upowszechnianiem kultury, zasługami w ratowaniu życia ludzkiego oraz wzorowym, wyjątkowo sumiennym wykonywaniem obowiązków służbowych wynikających z pracy zawodowej.
– Państwa postawa, codzienny trud i gotowość do działania są źródłem dumy i inspiracji dla nas wszystkich. W imieniu własnym oraz mieszkańców Podkarpacia składam serdeczne gratulacje i podziękowania. Niech wręczone dziś odznaczenia będą nie tylko uhonorowaniem dotychczasowych osiągnięć, lecz także motywacją do dalszej służby na rzecz naszej Ojczyzny
Reklama
– powiedziała wojewoda podkarpacki...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 52% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze