Gminny Ośrodek Kultury w Żurawicy to nowa instytucja, której do tej pory w tej gminie nie było. Swoją siedzibę znalazł w domu ludowym w Wyszatycach.
Powołanie GOK-u poprzedził remont budynku, który kosztował ok. 1,2 mln zł, z czego prawie 800 tys. zł stanowiło dofinansowanie. – Nie ukrywam, że jest jeszcze dużo do zrobienia – powiedział wójt Krzysztof Składowski.
GOK ma koordynować działalność kulturalną na terenie całej gminy. Mówił o tym dyrektor ośrodka dr Grzegorz Szopa. – Myślę, że będzie to ośrodek, który będzie prowadził ogólną współpracę z wszystkimi miejscowościami gminy Żurawica. A wspólnym mianownikiem, który będzie łączył te miejscowości i wszystkich mieszkańców, będzie szeroko rozumiana działalność kulturalna – powiedział.
Wójt przyznał, że instytucja będzie czerpać wzór z innych gmin, w których takie ośrodki funkcjonują.
Uroczyste otwarcie obiektu nastąpiło w niedzielę, 7 października. Z tej okazji przygotowano wiele atrakcji, występy artystyczne różnych grup z terenu gminy oraz zabawę taneczną.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze