Reklama

Gmina doczekała się ośrodka kultury [GALERIA]

08/10/2018 17:30

Gminny Ośrodek Kultury w Żurawicy to nowa instytucja, której do tej pory w tej gminie nie było. Swoją siedzibę znalazł w domu ludowym w Wyszatycach.

Powołanie GOK-u poprzedził remont budynku, który kosztował ok. 1,2 mln zł, z czego prawie 800 tys. zł stanowiło dofinansowanie. – Nie ukrywam, że jest jeszcze dużo do zrobienia – powiedział wójt Krzysztof Składowski.

GOK ma koordynować działalność kulturalną na terenie całej gminy. Mówił o tym dyrektor ośrodka dr Grzegorz Szopa. – Myślę, że będzie to ośrodek, który będzie prowadził ogólną współpracę z wszystkimi miejscowościami gminy Żurawica. A wspólnym mianownikiem, który będzie łączył te miejscowości i wszystkich mieszkańców, będzie szeroko rozumiana działalność kulturalna – powiedział.

Reklama

Wójt przyznał, że instytucja będzie czerpać wzór z innych gmin, w których takie ośrodki funkcjonują.

Uroczyste otwarcie obiektu nastąpiło w niedzielę, 7 października. Z tej okazji przygotowano wiele  atrakcji, występy artystyczne różnych grup z terenu gminy oraz zabawę taneczną.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama