36 rodzin z gminy Żurawica otrzymało bilety socjalne. Uprawniają one do darmowych przejazdów autobusami PKS, który jest głównym przewoźnikiem w gminie.
Bilety trafiły do rodzin, korzystających ze wsparcia Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, w których jest co najmniej czwórka dzieci, a jedno lub dwoje rodziców nie ma pracy. – Policzyliśmy, że rodzin z trójką dzieci jest dużo i nie bylibyśmy w stanie tego finansowo udźwignąć. Natomiast jesteśmy w stanie pomóc rodzinom, gdzie jest czwórka dzieci i więcej – mówi Krzysztof Składowski, wójt gm. Żurawica.
Bilety są imienne, co oznacza, że z darmowych przejazdów nie mogą korzystać wszyscy członkowie rodziny, a tylko jedna osoba. – Na ogół są to matki, które jeżdżą do miasta po zakupy, ale w kilku przypadkach rodziny wskazywały ojca lub któreś z dzieci. Pozostawiliśmy tutaj wolność wyboru – informuje wójt.
Otrzymana ulga będzie obowiązywać do końca roku. Później być może zostanie odnowiona. W gminie Żurawica jest to na razie jedyny samorządowy program, wspierający rodziny wielodzietne. – Obecnie nasi mieszkańcy mogą korzystać także z ogólnopolskiej karty dużej rodziny, ale będziemy myśleli o jakimś większym wsparciu – zapowiada K. Składowski.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze