– Dziękuję rolnikom za ich zaradność oraz to, że z tak wielkim szacunkiem odnoszą się do rodzinnej ziemi i z oddaniem kultywują tradycje przodków. To wielka wartość i siła polskiej wsi -– mówił burmistrz Miasta i Gminy Sieniawa Adam Woś podczas gminnych dożynek zorganizowanych 29 sierpnia w Czercach.
Misternie wykonane wieńce uwite z tegorocznych zbóż, ziół i kwiatów, stanowiące wyraz wdzięczności rolniczej społeczności za plony stanęły w ubiegłą niedzielę przed ołtarzem kościoła w Czercach. Tu także odprawiono dożynkową mszę świętą, po której gospodarze gminy, zaproszeni goście oraz mieszkańcy utworzyli korowód[paywall], kótry przeszedł na plac przy remizie OSP. Tu z kolei odbył się koncert zespołu Karczmarze, a następnie rozpoczęto właściwą część dożynek. Starości tegorocznych dożynek Dorota Pyrczak i Jerzy Dziki, zgodnie z tradycją przekazali chleb burmistrzowi Sienaiwy Adamowi Wosiowi, a ten podzielił się nim z mieszkańcami. – Praca rolnika jest ciężka, ale jednocześnie piękna, bo pozwala się cieszyć realnymi efektami w postaci zbiorów, które trafiają na stoły milionów ludzi. Chleb to codzienna praca i radość z jej owoców, to symbol wspólnoty jaką tworzymy – mówił burmistrz miasta i gminy Sieniawa, gdy nadszedł czas przemówień. W podobnym tonie do zgromadzonych w Czercach rolników zwracał się poseł na Sejm RP Mieczysław Kasprzak oraz w imieniu gmin partnerskich ze Słowacji starosta Pečovskiej Novej Vsi Jaroslav Dujava. Następnie kolejne sołectwa gminy zaprezentowały swoje wieńce. Na tym część oficjalna dożynek się skończyła, organizatorzy zadbali o ciepły posiłek, każdy smakosz mógł się przekonać co dobrego mają do zaoferowania panie z działających w gminie KGW, a wieczorem odbyła się zabawa taneczna z zespołem Activ.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze