Letnia aura sprzyja organizacji festynów i pikników na świeżym powietrzu. Takie właśnie wydarzenie, adresowany do całych rodzin, odbyło się 21 czerwca w Olszanach w gminie Krasiczyn. Zapewniono bogatą paletę atrakcji, które umilały czas zarówno dzieciom, jak i dorosłym.
Tym razem pogoda nie spłatała psikusa organizatorom wydarzenia i pozwoliła na rozwinięcie skrzydeł (impreza była planowana pierwotnie na koniec maja, ale została przeniesiona z uwagi na niesprzyjające warunki pogodowe). Na boisku sportowym w Olszanach w ramach Gminnego Pikniku Rodzinnego zapewniono najmłodszym bogatą ofertę aktywności i zabaw. Od godziny 13 plac tętnił życiem, młodsze i starsze maluchy miały w czym wybierać, rodzice tymczasem mogli się integrować i korzystać z wyśmienitej pogody. W programie pikniku znalazły się m.in.: przejażdżki ciuchcią, pokazy służb mundurowych oraz służb medycznych, w tym edukacyjne konkursy i zabawy z nagrodami, a także różnorodne konkurencje sportowe, w których można było pokazać wolę walki. Oczywiście nie zabrakło też występów artystycznych. Na scenie przeplatały się programy artystyczne przygotowane przez szkoły i przedszkola oraz miejscowy GOK pod wspólnym hasłem „Dzieci dzieciom”. Swoje uzdolnienia można było też zaprezentować w ramach konkursu „Mam Talent”, w którym każdy uczestnik miał[paywall] gwarantowaną nagrodę za udział. Nie zawiodła też strefa gastronomiczna. Stoły uginały się od domowych ciast przygotowanych przez rodziców. Na chętnych czekała też wata cukrowa, popcorn i lemoniada, do których ustawiała się długa kolejka. Wszystkie przekąski były darmowe, a z oferty korzystać można było do woli, wedle apetytu. Maluchy przyciągały też stoiska pełne kreatywnych atrakcji, gdzie można było pomalować buzię, wykazać się plastycznie, zapleść warkoczyki, stworzyć własną biżuterię z koralików, pobawić się balonami i wziąć udział w innych zajęciach rękodzielniczych.
Wszystkie przygotowane atrakcje nie byłyby możliwe, gdyby nie zaangażowanie organizatorów – gminy Krasiczyn, szkół podstawowych w Krasiczynie i Olszanach, Przedszkola Sióstr Służebniczek w Krasiczynie i Prałkowcach, Tęczowego Przedszkola w Krasiczynie i Gminnego Ośrodka Kultury w Krasiczynie oraz sponsorów: Firmy Transprzęt z Sanoka, Banku Spółdzielczego z Dynowa, Firmy Strzelecki, Moto-Serwisu Marek Strzelecki z Przemyśla, Hurtowni Poli-Pap, Hurtowni Ammal i firmy „Piotruś Pan”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze