Reklama

Góralska nuta na Karmelu [ZDJĘCIA]

24/09/2023 13:00

Przez kilka niedzielnych (17 września br.) godzin klasztorne ogrody i świątynia na przemyskim Karmelu tętniły życiem. Imprezy bezpośrednio nawiązywały do obchodzonej tego dnia 84. rocznicy zbrodniczej napaści Związku Sowieckiego na Polskę.

autor: mars

Nim doszło do punktu kulminacyjnego dnia, w ogrodach klasztoru ojców karmelitów bosych obył się rodzinny piknik integracyjny. Na dzieci czekały różnego rodzaju atrakcje, darmowe zjeżdżalnie, popcorn, wata cukrowa, malowanie buzi i inne konkursy oraz zabawy. Nie mogło zabraknąć również przedstawicieli służ mundurowych: WOT, policji czy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu. Ci drudzy opowiadali dzieciom o zasadach bezpieczeństwa, ci trzeci, jak udzielać pierwszej pomocy, prezentując te czynności praktycznie. Piknik został zorganizowany przy współpracy z Oratorium Sióstr Michalitek w Przemyślu, którego wychowankowie wzięli w nim czynny udział[paywall]. Organizatorami imprezy byli przeor klasztoru o. karmelitów bosych w Przemyślu o. Krzysztof Górski oraz wiceprezes Fundacji Centrum Edukacji „Baza” Łukasz Hamryszczak.

Reklama

Oni także zaprosili wszystkich chętnych na główny punkt przedsięwzięcia, czyli koncert pieśni patriotycznych „Na góralską nutę” w murach wiekowej przemyskiej świątyni na Karmelu.  Poprzedziła go uroczysta msza św. w intencji ojczyzny pod przewodnictwem metropolity przemyskiego arcybiskupa Adama Szala.

Koncert w wykonaniu zespołu „Skrzypnianie” ze Skrzypnego na Podhalu był niezapomnianym przeżyciem. Górale w swoim stylu zaśpiewali takie pieśni, jak: „Przybyli ułani pod okienko”, „Hej, hej, ułani”, „Hej, chłopcy bagnet na broń”, „Nie noszą lampasów” i wiele innych.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości