Przez kilka niedzielnych (17 września br.) godzin klasztorne ogrody i świątynia na przemyskim Karmelu tętniły życiem. Imprezy bezpośrednio nawiązywały do obchodzonej tego dnia 84. rocznicy zbrodniczej napaści Związku Sowieckiego na Polskę.
autor: mars
Nim doszło do punktu kulminacyjnego dnia, w ogrodach klasztoru ojców karmelitów bosych obył się rodzinny piknik integracyjny. Na dzieci czekały różnego rodzaju atrakcje, darmowe zjeżdżalnie, popcorn, wata cukrowa, malowanie buzi i inne konkursy oraz zabawy. Nie mogło zabraknąć również przedstawicieli służ mundurowych: WOT, policji czy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu. Ci drudzy opowiadali dzieciom o zasadach bezpieczeństwa, ci trzeci, jak udzielać pierwszej pomocy, prezentując te czynności praktycznie. Piknik został zorganizowany przy współpracy z Oratorium Sióstr Michalitek w Przemyślu, którego wychowankowie wzięli w nim czynny udział[paywall]. Organizatorami imprezy byli przeor klasztoru o. karmelitów bosych w Przemyślu o. Krzysztof Górski oraz wiceprezes Fundacji Centrum Edukacji „Baza” Łukasz Hamryszczak.
Oni także zaprosili wszystkich chętnych na główny punkt przedsięwzięcia, czyli koncert pieśni patriotycznych „Na góralską nutę” w murach wiekowej przemyskiej świątyni na Karmelu. Poprzedziła go uroczysta msza św. w intencji ojczyzny pod przewodnictwem metropolity przemyskiego arcybiskupa Adama Szala.
Koncert w wykonaniu zespołu „Skrzypnianie” ze Skrzypnego na Podhalu był niezapomnianym przeżyciem. Górale w swoim stylu zaśpiewali takie pieśni, jak: „Przybyli ułani pod okienko”, „Hej, hej, ułani”, „Hej, chłopcy bagnet na broń”, „Nie noszą lampasów” i wiele innych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze