Ulice Pogodna i Skarbowskiego tworzą jedną z dwóch głównych nitek komunikacyjnych, łączących wciąż rozbudowujące się osiedle Piłsudskiego z resztą miasta. Niestety jakość tych dróg jest kiepska. – Po zimie jest jeszcze gorzej. Pogodną nie da się jeździć, na Skarbowskiego można stracić zawieszenie – alarmują mieszkańcy.
– Na Pogodnej sytuacja jest tragiczna. Zwłaszcza na odcinku bliżej Pełkińskiej jest źle – mówią mieszkańcy. – Jezdnia jest wąska, pomiędzy poboczem a asfaltem porobiły się takie wyrwy, że problemem jest wyminięcie się dwóch samochodów, a jak jedzie autobus, to dopiero są kombinacje – tłumaczą mieszkańcy os. Piłsudskiego.[paywall] – Niewiele lepiej jest na Skarbowskiego, tu też góry i doliny. W jednym miejscu, tuż za przystankiem MZK, jest taka dziura, teraz wypełniona wodą, że niejeden prawie spodem szorował. Zwłaszcza jak ktoś nie jest stąd i się rozpędzi, to czasem tak uderzy, że mało zawieszenia nie zgubi – uzupełnia kierowca zagadnięty na parkingu przy jednym z bloków.

Na Skarbowskiego, tuż za przystankiem MZK, jest dziura wypełniona wodą, co utrudnia właściwą ocenę jej głębokości.
Mieszkańcy mają dość jazdy po wertepach. To w końcu niemal centrum miasta, a nie droga do leśniczówki. O informację na temat dziur na Pogodnej i Skarbowskiego zwróciliśmy się do ratusza i Powiatowego Zarządu Dróg w Jarosławiu, bo Pogodna to droga powiatowa. Z obu instytucji płyną uspokajające informacje. Przedstawiciele jarosławskiego magistratu zapewniają, że jak tylko poprawi się pogoda, poprawi się i Pogodna, i Skarbowskiego. Prace mają zostać wykonane w ramach bieżącego utrzymania dróg. Z kolei Janusz Obłoza, dyrektor PZD, informuje: – W tym roku zostanie poprawiony odcinek Pogodnej od Pełkińskiej do Skarbowskiego. Powstanie nowa, szersza jezdnia, która poprawi komunikację w tym do tej pory wąskim gardle. Mamy nadzieję, że przetarg zostanie rozpisany wkrótce, ale szczegółowy kalendarz tej przebudowy nie jest jeszcze ustalony.
To niewątpliwe dobre wiadomości dla użytkowników obu dróg, ale o pełnej satysfakcji nie może być mowy. Skarbowskiego nadaje się do gruntownej przebudowy, a doraźne naprawy rozwiążą problem tylko na chwilę. Pogodna w dalszym swym biegu również wymaga remontu, ale – jak wyjaśnia dyrektor Obłoza – to także nie jest proste. – Mamy przygotowaną dokumentację, w tym roku planujemy wykonać na Pogodnej, od strony Grodziszczańskiej, instalację burzową, korzystając z tego, że będzie tam robiona kanalizacja – objaśnia. – Natomiast nawierzchnie będziemy poprawiać etapowo, korzystając ze środków własnych. To taki kompromis z mieszkańcami, gdybyśmy chcieli korzystać tam z funduszy zewnętrznych, trudno byłoby uniknąć wywłaszczeń i puszczania drogi tuż pod oknami domostw – kończy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Dziękujemy radnym PiS za remont ul. Skarbowskiego szczególnie radnemu Hołubowi
Pan redaktor się myli. ulice Pogodna, Skarbowskiego, Bandurskiego i Kraszewskiego to są specjalne tory do testowania łazików marsjańskich. Projekt współfinansowany przez NASA i Polską Agencję Kosmiczną. Dodatkowo będą tu odbywać się zawody z off-roadu.
Pogodna, Bandurskiego, Konfederacka, Grodziszczańska, Żeromskiego w tym rejonie miasta to ulice powiatu, pozostałe miasta. Zarówno powiat jak i miasto dbają o stan technicznych ulic z porównywalnym zaangażowaniem ;). Do wyborów już blisko.
piją WINKOa drogi mają w d....zagryzają pierogami
Dziękujemy radnym PiS za remont ul. Skarbowskiego szczególnie radnemu Hołubowi
Pan redaktor się myli. ulice Pogodna, Skarbowskiego, Bandurskiego i Kraszewskiego to są specjalne tory do testowania łazików marsjańskich. Projekt współfinansowany przez NASA i Polską Agencję Kosmiczną. Dodatkowo będą tu odbywać się zawody z off-roadu.
Pogodna, Bandurskiego, Konfederacka, Grodziszczańska, Żeromskiego w tym rejonie miasta to ulice powiatu, pozostałe miasta. Zarówno powiat jak i miasto dbają o stan technicznych ulic z porównywalnym zaangażowaniem ;). Do wyborów już blisko.