O promocji zdrowia wśród lokalnej społeczności, polityce senioranej i aktywności w swojej gminie rozmawiały członkinie kół gospodyń z terenu gminy Żurawica z małżonką prezydenta RP Agatą Kornhauser-Dudą podczas niedawnej wizyty w Pałacu Prezydenckim.
Spotkanie z prezydentową obyło się 19 lutego br. i było m.in. pokłosiem odbywających się we wrześniu 2023 roku Dożynek Prezydenckich w Warszawie, w których KGW z terenu gminy reprezentowały Podkarpacie, niestety w dość okrojonym składzie (ze względów bezpieczeństwa bezpośrednio w wydarzeniu uczestniczyły wówczas jedynie kilkuosobowe reprezentacje grup wieńcowych). Jak mówi znane porzekadło, „co się odwlecze, to nie uciecze” i tak się stało w przypadku tego spotkania. Tym razem z Pierwszą Damą miały zaszczyt i przyjemność się spotkać kilkuosobowe delegacje: KGW w Maćkowicach, KGW w Orzechowcach, KGW Kosienice, KGW im. św. Andrzeja Boboli w Żurawicy, KGW w Wyszatycach, KGW Buszkowiczanki oraz KGW Batycze. Paniom towarzyszyła delegacja przedstawicieli gminy, na...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 75% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze