4 grudnia, w Boguchwale odbył się wojewódzki etap organizowanego już od siedmiu lat ogólnopolskiego konkursu „Bitwa regionów”. Miło nam poinformować, że w półfinale zmagań panie z II Koła Gospodyń Wiejskich w Gorliczynie zajęły 2. miejsce na podium.
Rywalizacja o wejście do finału konkursu odbyła się pomiędzy kołami gospodyń, które wygrały etap powiatowy.
Łącznie stanęło do niej 17 kół gospodyń wiejskich, prezentując swoje popisowe potrawy, bo trzeba przypomnieć, że[paywall] cała zabawa ma na celu wyłonienie najlepszej potrawy regionalnej w Polsce.
Gminę Przeworsk reprezentowały właśnie panie z II Koła Gospodyń Wiejskich w Gorliczynie. Szczęście przyniósł im po mistrzowsku przygotowany barszcz czerwony na zakwasie z krokietami, mięsem i grzybami. Tym samym gospodynie z Gorliczynie znalazły się w gronie 32 najlepszych KGW w Polsce.
W kulinarnych zmaganiach panie dopingowali wójt gminy Przeworsk Daniel Krawiec i jego zastępca Teresa Wielgos. Koło z Gorliczyny nie wróciło z Boguchwały z pustymi rękoma. Nagrodą za drugą lokatę było 3,5 tys. zł.
Laureatkami 1. miejsca zostały natomiast panie z KGW „Szwedowianki” w Szwedach, nagrodzone za „Szwedzik”, a trzecią lokatę zajęły gospodynie z KGW „Jankowiczanki” w Jankowicach za „Barszcz ukraiński”.
W wydarzeniu udział wzięli przedstawicieli podległych i nadzorowanych jednostek terenowych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz senator Alicja Zając i posłowie Teresa Pamuła, Fryderyk Kapinos, Kazimierz Gołojuch i Piotr Uruski.
Organizatorami „Bitwy Regionów” są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze