Reklama

Gospodynie z Urzejowic świętowały 110-lecie działalności!

Okrągły jubileusz 110-lecia obchodziło w przedostatnią sobotę stycznia Koło Gospodyń Wiejskich w Urzejowicach. Impreza miała charakter Gminnego Wieczoru Kolęd, na którym nie zabrakło wyśmienitego jadła, a także serdecznych gratulacji i podziękowań za zaangażowanie w działalność na rzecz promocji Urzejowic i całej gminy Przeworsk.

Wyjątkowy jubileusz był okazją do podsumowania dotychczasowej działalności koła, którą przedstawiła przewodnicząca organizacji Elżbieta Gonciarz. Pod adresem gospodyń z Urzejowic padło wiele ciepłych słów ze strony zaproszonych gości, wśród których byli przedstawiciele władz samorządowych, duchowieństwa, organizacji i stowarzyszeń działających na terenie gminy oraz reprezentacji innych kół gospodyń wiejskich[paywall].

Za wytrwałość w pielęgnowaniu tradycji i kultury ludowej chwalił gospodynie z Urzejowic gospodarz gminy Przeworsk Daniel Krawiec, a wtórował mu szef Gminnego Ośrodka Kultury w Przeworsku Łukasz Mróz. Z gratulacjami i życzeniami pośpieszyła też Anna Huk z zarządu województwa podkarpackiego. Powinszowania dla wszystkich członkiń KGW w Urzejowicach złożyła też listownie prezes Stowarzyszenia „Urzejowice” Jadwiga Orzechowska, a korespondencję od niej odczytała obecna na uroczystości Halina Zając.

Reklama
Wyjątkowy nastrój uroczystości podkreśliły występy artystyczne przygotowane specjalnie na tę okazję. Najpierw swój program zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Urzejowicach. Nieco później, po odmówieniu wspólnej modlitwy, którą poprowadził proboszcz parafii pw. św. Mikołaja Biskupa w Urzejowicach ks. Antonii Łyko, przyszedł czas na wspólne kolędowanie, w którym wzięły udział delegacje z poszczególnych kół z terenu gminy. Spotkanie odbyło się przy suto zastawionych stołach, jako że urzejowickie gospodynie słyną z wybornego jadła i kultywowania kulinarnych tradycji regionu.


fot.UG Przeworsk


fot.UG Przeworsk
ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    P.K - niezalogowany 2020-02-20 21:39:04

    Może z 10 lat ma koło gospodyń wiejskich w urzejowicach a nie 110. Ale pretekst aby pojeść i popić każdy jest dobry . 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama