Okrągły jubileusz 110-lecia obchodziło w przedostatnią sobotę stycznia Koło Gospodyń Wiejskich w Urzejowicach. Impreza miała charakter Gminnego Wieczoru Kolęd, na którym nie zabrakło wyśmienitego jadła, a także serdecznych gratulacji i podziękowań za zaangażowanie w działalność na rzecz promocji Urzejowic i całej gminy Przeworsk.
Wyjątkowy jubileusz był okazją do podsumowania dotychczasowej działalności koła, którą przedstawiła przewodnicząca organizacji Elżbieta Gonciarz. Pod adresem gospodyń z Urzejowic padło wiele ciepłych słów ze strony zaproszonych gości, wśród których byli przedstawiciele władz samorządowych, duchowieństwa, organizacji i stowarzyszeń działających na terenie gminy oraz reprezentacji innych kół gospodyń wiejskich[paywall].
Za wytrwałość w pielęgnowaniu tradycji i kultury ludowej chwalił gospodynie z Urzejowic gospodarz gminy Przeworsk Daniel Krawiec, a wtórował mu szef Gminnego Ośrodka Kultury w Przeworsku Łukasz Mróz. Z gratulacjami i życzeniami pośpieszyła też Anna Huk z zarządu województwa podkarpackiego. Powinszowania dla wszystkich członkiń KGW w Urzejowicach złożyła też listownie prezes Stowarzyszenia „Urzejowice” Jadwiga Orzechowska, a korespondencję od niej odczytała obecna na uroczystości Halina Zając.


Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Może z 10 lat ma koło gospodyń wiejskich w urzejowicach a nie 110. Ale pretekst aby pojeść i popić każdy jest dobry .
Może z 10 lat ma koło gospodyń wiejskich w urzejowicach a nie 110. Ale pretekst aby pojeść i popić każdy jest dobry .