Reklama

Granaty i pociski artyleryjskie w miejscu budowy wodociągu w Malhowicach

Znaleziska dokonano 8 grudnia, koło godz. 13, w miejscu prowadzenia prac pod wykop wodociągowy w Malhowicach.

Policyjny pirotechnik ustalił, że znalezione niewybuchy to około 50 sztuk granatów ręcznych, około 70 sztuk granatów moździerzowych oraz 10 pocisków artyleryjskich, które prawdopodobniej pochodzą  z okresu II wojny światowej.

Policjanci i pogranicznicy zabezpieczyli miejsce odnalezienia amunicji do czasu przyjazdu patrolu rozminowania. 9 grudnia saperzy z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie zabrali pocisk do zneutralizowania i sprawdzili, czy ziemia nie kryje więcej groźnych niespodzianek.


san
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama