Reklama

Granaty moździerzowe w Rudzie Różanieckiej

Dwa granaty moździerzowe kalibru 81 mm z zapalnikami z okresu II wojny światowej zostały odnalezione w Rudzie Różanieckiej.

Rankiem, 7 stycznia br., do dyżurnego lubaczowskiej komendy powiatowej policji zadzwonił mieszkaniec Rudy Różanieckiej, informując że podczas spaceru odnalazł niewybuchy. Sytuacja była o tyle niebezpieczna, iż w pobliżu były posesje kilku mieszkańców tej miejscowości.

Na miejsce wezwani zostali saperzy z 21. Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie, którzy jeszcze w tym samym dniu zabezpieczyli znalezisko.
Do czasu ich przyjazdu miejsce odnalezienia granatu zabezpieczali lubaczowscy policjanci.

Za naszym pośrednictwem policja apeluje: jeśli znajdziemy niewybuchy lub niewypały, pod żadnym pozorem nie wolno ich dotykać ani przenosić. Należy jak najszybciej powiadomić o takim znalezisku najbliższą jednostkę policji. Porozmawiajmy na ten temat z naszymi dziećmi i uświadommy im zagrożenia związane ze znalezieniem takich niebezpiecznych przedmiotów.


fot.KPP Lubaczów


fot.KPP Lubaczów
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama