Reklama

Grand Prix dla Emilii Dzięgielowskiej

W Zespole Szkół w Ujkowicach po raz pierwszy odbył się Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej dla szkół z terenu gminy Przemyśl.

Konkurs cieszył się sporym powodzeniem. Wzięło w nim udział ponad 90 uczniów ze szkół z niemal całej gminy Przemyśl. Poziom był wysoki i bardzo wyrównany. Prezentowano piosenki i pieśni patriotyczne z różnych okresów historycznych. Nagrodę główną – Grand Prix Wójta Gminy Przemyśl – otrzymała Emilia Dzięgielowska z ZS w Ujkowicach[paywall]. Imprezę zaszczycili swoją obecnością m.in.: poseł Andrzej Matusiewicz, starosta przemyski Jan Pączek i wójt gminy Przemyśl Andrzej Huk. Fundatorami nagród byli: poseł Marek Rząsa, starosta przemyski J. Pączek, wójt gminy Przemyśl A. Huk, wiceprzewodniczący Rady Gminy Przemyśl Marek Wasiewicz, radny powiatu przemyskiego Mariusz Kurpyta oraz ks. Tomasz Czech.

Wyniki:

Soliści – klasy I – III szkoły podstawowe: 1. Emilia Dzięgielowska (ZS Ujkowice), 2. Oliwia Kołota (ZS Nehrybka), 3. Natalia Kurasz (ZS Ujkowice); klasy IV – VI szkoły podstawowe: 1. Katarzyna Marmura (ZS Nehrybka), 2. Julia Skoczylas (ZS Ujkowice), 3. Korneliusz Jedynak (ZS Ostrów); klasy I – III gimnazja: 1. Natalia Pelc (ZS Hermanowice), 2. Marcelina Marczakiewicz (ZS Nehrybka), 3. Ewelina Wesołowska, Klaudia Głowacz (obie ZS Ujkowice).
Grupy wokalne – klasy I – III szkoły podstawowe: 1. ZS Ujkowice, 2. ZS Nehrybka, 3. ZS Hermanowice; klasy IV – VI szkoły podstawowe: 1. ZS Hermanowice, 2. ZS Krówniki, 3. ZS Nehrybka; klasy I – III gimnazja: 1. ZS Hermanowice, 2. ZS Ujkowice, 3. ZS Krówniki.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama