W Zespole Szkół w Ujkowicach po raz pierwszy odbył się Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej dla szkół z terenu gminy Przemyśl.
Konkurs cieszył się sporym powodzeniem. Wzięło w nim udział ponad 90 uczniów ze szkół z niemal całej gminy Przemyśl. Poziom był wysoki i bardzo wyrównany. Prezentowano piosenki i pieśni patriotyczne z różnych okresów historycznych. Nagrodę główną – Grand Prix Wójta Gminy Przemyśl – otrzymała Emilia Dzięgielowska z ZS w Ujkowicach[paywall]. Imprezę zaszczycili swoją obecnością m.in.: poseł Andrzej Matusiewicz, starosta przemyski Jan Pączek i wójt gminy Przemyśl Andrzej Huk. Fundatorami nagród byli: poseł Marek Rząsa, starosta przemyski J. Pączek, wójt gminy Przemyśl A. Huk, wiceprzewodniczący Rady Gminy Przemyśl Marek Wasiewicz, radny powiatu przemyskiego Mariusz Kurpyta oraz ks. Tomasz Czech.
Soliści – klasy I – III szkoły podstawowe: 1. Emilia Dzięgielowska (ZS Ujkowice), 2. Oliwia Kołota (ZS Nehrybka), 3. Natalia Kurasz (ZS Ujkowice); klasy IV – VI szkoły podstawowe: 1. Katarzyna Marmura (ZS Nehrybka), 2. Julia Skoczylas (ZS Ujkowice), 3. Korneliusz Jedynak (ZS Ostrów); klasy I – III gimnazja: 1. Natalia Pelc (ZS Hermanowice), 2. Marcelina Marczakiewicz (ZS Nehrybka), 3. Ewelina Wesołowska, Klaudia Głowacz (obie ZS Ujkowice).
Grupy wokalne – klasy I – III szkoły podstawowe: 1. ZS Ujkowice, 2. ZS Nehrybka, 3. ZS Hermanowice; klasy IV – VI szkoły podstawowe: 1. ZS Hermanowice, 2. ZS Krówniki, 3. ZS Nehrybka; klasy I – III gimnazja: 1. ZS Hermanowice, 2. ZS Ujkowice, 3. ZS Krówniki.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze