Gawędą, ogniskiem i światłem pamięci uczczono w Przeworsku pamięć bohaterów powstania styczniowego oraz uczestników Bitwy Warszawskiej.
Przeworszczanie pragnący oddać hołd swym przodkom, którzy 157 lat temu chwycili za broń, by wybić nasz kraj na niepodległość, zebrali się przy mogile powstańczej w Przeworsku w ubiegłą środę, 22 stycznia. Animatorami wydarzenia byli harcerze z 13. Przeworskiej Drużyny Harcerek i Harcerzy Kresy oraz Drużyny Bytnarówka z Ostrowa. To oni rozpalili[paywall] symboliczne ognisko i oni snuli opowieści o prowadzonych w ciężkich warunkach walkach, wspominali zarówno przeworskich powstańców styczniowych, jak i uczestników wydarzeń, które rozegrały się na froncie wojny polsko-rosyjskiej 57 lat później, zwanych w historii cudem nad Wisłą. Częścią spotkania było zapalenie światełka pokoju, złożenie wieńców oraz przyozdobienie powstańczego krzyża zielonymi gałązkami świerku. W refleksyjnym wydarzeniu, oprócz harcerzy, uczestniczył zastępca burmistrza Przeworska Wojciech Superson, przewodniczący Rady Miasta Przeworska Tomasz Majba, a także dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Andrzej Kowalski.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Kochani.Patrzcie w przyszłość a nie przeszłość.Celebracja klęski to nie dla was.Przed wami życie,godne zycie a nie chodzenie od celebry do celebry.Dzisiaj harcerstwo to przybudówka partyjna.Czynem i wiedza buduje sie kraj a nie celebrami.
Thank you i really nead it https://happywheels8.com
Kochani.Patrzcie w przyszłość a nie przeszłość.Celebracja klęski to nie dla was.Przed wami życie,godne zycie a nie chodzenie od celebry do celebry.Dzisiaj harcerstwo to przybudówka partyjna.Czynem i wiedza buduje sie kraj a nie celebrami.
LENIWIEC - HARCERZE - tekstowo.pl
Thank you i really nead it https://happywheels8.com