Dziękczynienie za zebrane plony, radość z owoców ciężkiej pracy oraz szacunek dla tradycji i chleba były istotą Dynowskiego Święta Plonów, które odbyło się w niedzielę, 16 sierpnia.
Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się dziękczynną mszą świętą w Bartkówce. Z kościoła, w barwnym korowodzie, na plac Ośrodka Turystycznego „Błękitny San” poniesione zostały chleby oraz przepiękne korony dożynkowe, symbole trudu i poświęcenia rolnika[paywall].

Koncert Orkiestry Dętej poprzedził prezentację dożynkowych wieńców.
Po wysłuchaniu hymnu w wykonaniu Orkiestry Dętej z Dynowa burmistrz Zbigniew Frańczak przywitał zaproszonych gości i skierował słowa podziękowania do miejscowych rolników. Następnie ci zaprezentowali owoce swojej ciężkiej pracy na roli w postaci dożynkowych wieńców. Po uroczystej prezentacji wszystkich dla zgromadzonych zagrała kapela „Pogórzanie”, laureat I miejsca na konkursie śpiewaków, instrumentalistów i kapel ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą w 2015 r., a także kapela „Dynowianie” – tegoroczny zdobywca III miejsca w wojewódzkim konkursie „Pogórzańska nuta”.
Festyn zakończył się imprezą taneczną przy muzyce zespołu Zenit.

Wieńce pięknie ozdobiły scenę.

Pogoda dopisała, więc nie zabrakło publiczności.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Szkoda tylko, że na to świętowanie nie zaproszono rolników z terenu Dynowa. Nauczyciele i urzędnicy na krzesłach, którzy z pracą na roli nie mają nic wspólnego - a do świętowania jak zwykle są pierwsi!!!
Szkoda tylko, że na to świętowanie nie zaproszono rolników z terenu Dynowa. Nauczyciele i urzędnicy na krzesłach, którzy z pracą na roli nie mają nic wspólnego - a do świętowania jak zwykle są pierwsi!!!