Reklama

Horyniec miodem płynący

26/05/2017 13:00

Występy, atrakcje, lokalne przysmaki i wiele rodzajów pysznych miodów. W niedzielę, 21 maja, odbyła się XII Wojewódzka Majówka Pszczelarska pod patronatem marszałka Władysława Ortyla.

Majówkę rozpoczęła uroczysta msza święta w intencji pszczelarzy. Później, podczas części oficjalnej, która odbywała się w Parku Zdrojowym, życzenia pszczelarzom złożyli posłanka Anna Schmidt-Rodziewicz i starosta lubaczowski Józef Michalik. [paywall] Rozstrzygnięto także konkurs na najlepszy miód ziemi lubaczowskiej. Imprezie towarzyszyły występy artystyczne, kiermasze: kulinarny, ogrodniczy i wyrobów ludowych. Nie zabrakło niespodzianek dla najmłodszych. Wójt gminy Horyniec-Zdrój Robert Serkis wraz z posłanką Anną Schmidt-Rodziewicz wręczyli osobom zasłużonym dla pszczelarstwa odznaki honorowe „Zasłużony dla Rolnictwa”, przyznane przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi.
kjz
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama