Występy, atrakcje, lokalne przysmaki i wiele rodzajów pysznych miodów. W niedzielę, 21 maja, odbyła się XII Wojewódzka Majówka Pszczelarska pod patronatem marszałka Władysława Ortyla.
Majówkę rozpoczęła uroczysta msza święta w intencji pszczelarzy. Później, podczas części oficjalnej, która odbywała się w Parku Zdrojowym, życzenia pszczelarzom złożyli posłanka Anna Schmidt-Rodziewicz i starosta lubaczowski Józef Michalik. [paywall] Rozstrzygnięto także konkurs na najlepszy miód ziemi lubaczowskiej. Imprezie towarzyszyły występy artystyczne, kiermasze: kulinarny, ogrodniczy i wyrobów ludowych. Nie zabrakło niespodzianek dla najmłodszych. Wójt gminy Horyniec-Zdrój Robert Serkis wraz z posłanką Anną Schmidt-Rodziewicz wręczyli osobom zasłużonym dla pszczelarstwa odznaki honorowe „Zasłużony dla Rolnictwa”, przyznane przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze