Końcem grudnia w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie miało miejsce uroczyste posumowanie konkursu „Piękna Wieś Podkarpacka 2016”. Zdaniem komisji ta najpiękniejsza leży w powiecie lubaczowskim – to Horyniec-Zdrój.
W rywalizacji o tytuł najpiękniejszej mogła wziąć udział każda wieś położona na terenie Podkarpacia. Akces do konkursu zgłosiło 25 miejscowości. Komisja konkursowa[paywall] dokonała oceny zgłoszeń, następnie poddała wizji lokalnej 10 wsi, które uzyskały największą liczbę punktów. W ten sposób wyłoniono zwycięzców. Oceniano uroki wiejskiego krajobrazu oraz dbałości mieszkańców o swoje otoczenie – przyrodę, wygląd prywatnych posesji, ogólną estetykę miejscowości. Konkurs, będący elementem Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2011 – 2016, promuje ideę wspólnego działania, oceniano więc także współpracę lokalnych społeczności.
W tegorocznej edycji zwyciężył Horyniec-Zdrój (gmina Horyniec-Zdrój). Na pozostałych miejscach uplasowały się: Jagiełła w gminie Tryńcza (2), Borek Stary w gminie Tyczyn (3.), Puławy w gminie Rymanów (4.), Uherce Mineralne w gminie Olszanica (5.), Niebylec w gminie Niebylec (6.), Krzątka w gminie Majdan Królewski (7.), Bieździedza w gminie Kołaczyce (8.), Ostrów w gminie Przemyśl (9.), Bieliniec w gminie Ulanów (10.).
Horyniec-Zdrój został wyróżniony m.in. za wysoki standard zakładów prowadzących działalność uzdrowiskową, estetykę prywatnych posesji oraz właściwe zagospodarowanie przestrzeni publicznych. Horyniecka społeczność otrzymała ufundowany przez marszałka województwa sprzęt nagłośnieniowy i multimedialny o wartości 10 tys. zł. Podczas uroczystej gali nagrodę odebrali: Robert Serkis – wójt gminy Horyniec-Zdrój, Piotr Wojtyszyn – sekretarz gminy oraz Bogusław Stopa – sołtys wsi Horyniec-Zdrój.
Nagrodę za zajęcie drugiego miejsca w postaci sprzętu audio z rąk marszałka Władysława Ortyla oraz członka zarządu Lucjana Kuźniara odebrali sołtys wsi Jagiełła Grzegorz Drzystek wraz z wójtem gminy Tryńcza Ryszardem Jędruchem. Z miejsca w pierwszej dziesiątce cieszą się mieszkańcy Ostrowa. W ich imieniu gratulacje i dyplom odebrał wójt gminy Przemyśl Andrzej Huk.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Horyniec jest dokładnie taka wsią jak Rzeszów miastem.Ale wracając do tematu.Podoba mi sie w HORYŃCU.Spokojne,przytulne miejsce gdzie jeszcze można wypocząć i podleczyć się.Oby tak dalej.Ale bez udziwień
W horyncu mieszkala pewna osoba ktora znencaua sie nademnom seksualnie jest to J.S aktualnie mieszka w anglii i ma sie dobrze
Horyniec jest dokładnie taka wsią jak Rzeszów miastem.Ale wracając do tematu.Podoba mi sie w HORYŃCU.Spokojne,przytulne miejsce gdzie jeszcze można wypocząć i podleczyć się.Oby tak dalej.Ale bez udziwień
Co ty ku.wa Tomek wiesz o Horyńcu
W horyncu mieszkala pewna osoba ktora znencaua sie nademnom seksualnie jest to J.S aktualnie mieszka w anglii i ma sie dobrze