Walory zdrowotne uzdrowiska Horyniec-Zdrój zdążył docenić już niejeden z kuracjuszy szukających antidotum na problemy reumatyczne, neurologiczne czy wynikające z osteoporozy. To miejsce także chętnie odwiedzane przez okolicznych turystów. Teraz zyskać ma dodatkowe zalety w postaci reprezentacyjnego deptaka spacerowego.
Do utworzenia atrakcyjnej promenady spacerowej posłużyć ma obecna ulica Sanatoryjna. O szeroko zakrojonych planach mówiono podczas kwietniowej komisji horynieckiej rady gminy, na której zaprezentowano koncepcję przekształcenia jej w deptak. Ma być to pierwszy krok do stworzenia nowoczesnej, zielonej przestrzeni publicznej, która ma stać się łącznikiem z Parkiem Zdrojowym i służyć zarówno mieszkańcom, jak i kuracjuszom i turystom. Jednym słowem Sanatoryjna ma się zamienić w przestrzeń do spacerów, odpoczynku i integracji. Dotyczący tych planów projekt koncepcyjny opracowała firma Geobud Kinga Artymiak-Kopeć & Krzysztof Kopeć. Przedstawiony przez nich pomysł zakłada: przekształcenie ulicy Sanatoryjnej w promenadę spacerową, z wyłączeniem ruchu kołowego, jak również wprowadzenie dwubarwnej nawierzchni z udogodnieniami dla osób z ograniczoną mobilnością. Wszystko ma się odbyć przy zachowaniu istniejącej zieleni, która uzupełniona ma być o nowe nasadzenia w postaci drzew, krzewów i ozdobnych roślin. W tak urządzonej przestrzeni pojawić się mają elementy małej architektury parkowej: ławki, kosze, stojaki rowerowe, stoliki do gier (szachy, warcaby), wiaty handlowe i altany wypoczynkowe. Do tego: fontanny, monitoring, oświetlenie parkowe i nowoczesna infrastruktura techniczna.
Przygotowana koncepcja to pierwszy krok do złożenia wniosku w ramach przynależności gminy miejskiej Lubaczów do Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Lubaczów.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze