Rozpoczęła się 40. Przemyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pątnicy ruszyli w drogę, ale ich wędrówka będzie zupełnie inna niż wszystkie dotychczasowe.
Cztery grupy – dwie z Przemyśla i po jednej z Radymna i Leska – wyruszyły na szlak w sobotę. W kolejnych dniach na trasę wyszły pielgrzymki z Jarosławia, Leżajska, Brzozowa, Przeworska, Łańcuta i Krosna. Żadna jednak nie przejdzie fizycznie całej trasy. Pielgrzymka odbywa się w formie sztafety. Każdego dnia jedna z grup dojeżdża na wyznaczony odcinek i przemierza go pieszo. Wieczorem pielgrzymi wracają do domów, a następnego dnia wyjeżdżają następni. Nikt zatem nie nocuje w trasie. Grupa może liczyć maksymalnie 150 osób. Chętnych nie brakowało. Pielgrzymem, który przejdzie całą trasę[paywall], towarzysząc poszczególnym grupom, będzie abp Adam Szal. On też przewodniczył mszy św. inaugurującej pielgrzymkę w archikatedrze w Przemyślu. Koncelebrował ją abp senior Józef Michalik i kapłani biorący udział w pielgrzymce.
W kazaniu abp Szal zwrócił uwagę, że w tym roku pielgrzymka – oprócz fizycznego – będzie miała wyjątkowy charakter duchowy. Zachęcał, aby przez ręce Matki Bożej wypraszać potrzebne łaski i powierzać swoje intencje. – Tą drogą idzie i szło wielu ludzi. Szli po prawdę, po pomoc, po otuchę i po nadzieję. Szli i idą po to, aby Matka Boża nas wszystkich wspierała – mówił.
Pielgrzymkę kaznodzieja porównał do wejścia na górę. – Podejmujemy trud wstępowania na górę, która przybliża do Pana Boga, poucza i pomaga kontemplować tajemnicę Eucharystii – stwierdził.
Pielgrzymka zakończy się 15 lipca. O 10.15 zaplanowane jest wejście na Jasną Górę, a o 11.00 msza św. w bazylice.
pab
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
I jak zwykle wszyscy bez masek
A Stonce inaczej ?