Reklama

„Igrzyska Radości – Zdrowiem Przyszłości”

30/09/2017 12:37

Pod hasłem „Igrzyska Radości – Zdrowiem Przyszłości” na stadionie w Wyszatycach odbyła się XIV Powiatowa Olimpiada Sportowa. Impreza zgromadziła 80 uczniów klas I – III szkół podstawowych z powiatu przemyskiego i Przemyśla.

W wydarzeniu wzięły udział szkoły z: Birczy, Bolestraszyc, Nehrybki, Leszna, Wyszatyc oraz SP 4 i SP 14 z Przemyśla. Uczniowie wystartowali w czterech konkurencjach zespołowych oraz w jednej indywidualnej. Wielkie emocje towarzyszyły[paywall] szczególnie pierwszoklasistom, dla których było to pierwsze takie przeżycie i wyzwanie w życiu. Liczni kibice – rodzice z dziećmi oraz nauczyciele – gorąco dopingowali i zagrzewali do wspólnej zabawy.

Olimpiada została zorganizowana dzięki współpracy nauczycieli – animatorów pedagogiki Celestyna Freineta z Grupy Regionalnej PSAPC.F działającej przy Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli w Przemyślu oraz dyrektor Beaty Oś-Oziembłowskiej wraz z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej w Wyszatycach, która w tym roku pełniła rolę gospodarza olimpiady.

Reklama

Uczestników dopingowali zaproszeni goście: Marek Kudła – wicestarosta przemyski, Krzysztof Składowski – wójt gminy Żurawica oraz Krzysztof Walenty Jaroch – radny gminy Żurawica.

Organizatorzy zadbali o uroczystą oprawę tego wydarzenia. W czasie ceremonii otwarcia dla małych sportowców załopotała na maszcie igrzyskowa flaga z dziecięcymi uśmiechniętymi buźkami, został odśpiewany hymn oraz zapłonął olimpijski ogień. Natomiast na zakończenie zmagań każde dziecko stanęło na podium i zostało uhonorowane złotym medalem.

Reklama

Olimpiada odbyła się pod patronatem starosty przemyskiego Jana Pączka.


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama