Reklama

Imigranci z Senegalu, Gambii i Liberii

26/12/2018 11:00

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 3 mężczyzn –- obywateli Senegalu, Gambii oraz Liberii. Cudzoziemcy wspólnie pieszo przekroczyli tzw. zieloną granicę.

Patrol z placówki w Huwnikach ujął cudzoziemców w wieku 19, 20 oraz 24 lat, którzy przemieszczali się lasem w okolicach Leszczyn (gmina Fredropol w powiecie przemyskim). Imigranci nie posiadali przy sobie dokumentów tożsamości. Wyjaśnili, że do Kijowa na Ukrainie przylecieli samolotem, następnie autobusami oraz taksówkami dotarli do ukraińsko-polskiej granicy. Ostatecznym celem podróży nie była Polska, lecz odpowiednio Niemcy, Francja i Hiszpania, gdzie na stałe mieszkają ich znajomi.

Cudzoziemcy zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Przemyślu. Przedstawiono im zarzut popełnienia przestępstwa, do czego się przyznali. Dzień później zostali przekazani z powrotem na Ukrainę w ramach umowy readmisyjnej. Dodatkowo na kolejne 3 lata otrzymali zakaz wjazdu do państw strefy Schengen.

Reklama

W 2018 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już 143 imigrantów, którzy wbrew przepisom przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski w celach migracyjnych.


del
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Roki - niezalogowany 2018-12-26 20:10:01

    Pewnie jak spali w landku to ich zbudzili pytając o drogę 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tor - niezalogowany 2018-12-28 14:03:51

    To byli trzej królowie 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama