Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 3 mężczyzn –- obywateli Senegalu, Gambii oraz Liberii. Cudzoziemcy wspólnie pieszo przekroczyli tzw. zieloną granicę.
Patrol z placówki w Huwnikach ujął cudzoziemców w wieku 19, 20 oraz 24 lat, którzy przemieszczali się lasem w okolicach Leszczyn (gmina Fredropol w powiecie przemyskim). Imigranci nie posiadali przy sobie dokumentów tożsamości. Wyjaśnili, że do Kijowa na Ukrainie przylecieli samolotem, następnie autobusami oraz taksówkami dotarli do ukraińsko-polskiej granicy. Ostatecznym celem podróży nie była Polska, lecz odpowiednio Niemcy, Francja i Hiszpania, gdzie na stałe mieszkają ich znajomi.
Cudzoziemcy zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Przemyślu. Przedstawiono im zarzut popełnienia przestępstwa, do czego się przyznali. Dzień później zostali przekazani z powrotem na Ukrainę w ramach umowy readmisyjnej. Dodatkowo na kolejne 3 lata otrzymali zakaz wjazdu do państw strefy Schengen.
W 2018 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już 143 imigrantów, którzy wbrew przepisom przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski w celach migracyjnych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Pewnie jak spali w landku to ich zbudzili pytając o drogę
Pewnie jak spali w landku to ich zbudzili pytając o drogę
To byli trzej królowie