Reklama

Inauguracja roku akademickiego w PWSTE. Studenci przeszli ulicami miasta! [ZDJĘCIA]

18/10/2018 15:21

Rok akademicki zainaugurowano mszą św w kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Potem studenci przemaszerowali ulicami miasta do kampusu, gdzie w auli akademickiego centrum kultury w asyście znamienitych gości rektor prof. nadzw. dr hab. Krzysztof Rejman oficjalnie otworzył rok akademicki 2018/2019.

Choć zajęcia dydaktyczne w jarosławskiej uczelni trwają już trzeci tydzień, dziś (18 października) uroczyście zainaugurowano rok akademicki w PWSTE. A rok to nie byle jaki, bo PWSTE obchodzi 20 lecie swego założenia, a pierwszy rok funkcjonuje w ramach nowej ustawy o szkolnictwie wyższym. Z tej okazji brać studencka przy akompaniamencie orkiestry dętej przeszła ulicami miasta. Z tej okazji jarosławską uczelnie odwiedziło aż dwóch członków rządu, Wiceprezes Rady Ministrów, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin i Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Marcin Warchoł.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama