Reklama

Inicjatywa Zgodnej Inicjatywy

28/09/2018 14:00

W ubiegłą sobotę, 22 września, przed południem ludzie idący na Zielony Rynek przystawali na chwilę, żeby zobaczyć, co się dzieje u zbiegu ulic Sportowej i Wilsona. Nawet kobiety sprzedające grzyby wyciągały szyje, bo były ciekawe.

Do krzątających się na skwerku co chwilę dochodzili następni, zakładali rękawiczki i zabierali się do pracy. Wszyscy uśmiechnięci, na luzie. Ktoś zażartował:  – To zupełnie jak czyn społeczny z czasów peerelu, tylko że nam żadna partia nie kazała tego robić.

Chwilę wcześniej padało, więc co przezorniejsi mieli peleryny i kalosze, a organizatorzy nawet przygotowali tabliczkę z napisem „Deszcz nas przegonił. Wrócimy jak przestanie padać”. Na szczęście tylko trochę pokropiło i można było dokończyć społeczne dzieło. Trzeba przyznać, że miejsce zostało bardzo dobrze wybrane, gdyż najbliższe okolice nie grzeszą urodą, a takie urozmaicenie tamtego pejzażu na pewno się przyda.

Reklama

Akcję Zgodnej Inicjatywy Przemyślan w różny sposób wsparli: prezydent Przemyśla, Zarząd Dróg Miejskich, Ochotniczy Hufiec Pracy 9-13 w Przemyślu, młodzież z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Przemyślu, FUH „Platan”, Szkółka krzewów i roślin ozdobnych „Robinia”, sklep ogrodniczy „Ogrodnik”, „Agrarius” – producent zestawu do pielęgnacji roślin w trzech krokach, „Zielony Ogródek” oraz Gospodarstwo Ogrodnicze Piotr Pankiewicz.


JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    duzy - niezalogowany 2018-09-28 18:24:25

    na poczatku miesiaca przez dwa tygodnie samoloty nato opryskiwaly nasze miasto i okolice podkarpacia hemtralsem!!!! " patogeny chorobowe metale trujace organizm!!! truja ludzi i zwierzeta! juz w czasie oprydskow wiele osob zachorowalo na gwaltowne przewlekle choroby, nie wiadomo czy nie wybuchnie "planowana" epidemia u ludzi czy zwierzat!!! po 2tygodniach opryskow jest czysto na niebie, loty opryskowe skonczone! to przestepcy trujacy nas i zwierzeta! mowcie glosno NIE dla  baz usraelskich w polsce! to wrog a nie sojuszniok!!!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    alik - niezalogowany 2018-09-28 22:55:02

    To jeszcze nic. Cholerniki stonkę zrzucali na nasze ukochane pola.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama