Najpierw bardzo intensywne i wymagające szkolenie podstawowe, potem uroczysta przysięga i wypowiedzenie fundamentalnych już słów Roty: „Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam…”. Na placu apelowym 1.Batalionu Czołgów taką deklarację złożyło 139 osób.
Rekruci przysięgali służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, bronić sztandaru wojskowego. Za sprawę ojczyzny w potrzebie nie szczędzić własnej krwi ani życia. Tym razem, po raz ostatni w 2024 r., w 1. Cz, słowa Roty wypowiedziało aż 139 nowych żołnierzy, ochotników dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej[paywall].
13 grudnia br. zakończyli egzaminem szkolenie podstawowe, a nazajutrz, 14 grudnia br., pojawili się na placu apelowym żurawickiej jednostki, aby złożyć ślubowanie. Rekruci odbywali szkolenie w 1. Batalionie Czołgów w Żurawicy oraz 14. Dywizjonie Artylerii Samobieżnej w Jarosławiu.
Tak wczoraj, jak i dzisiaj przysięga wojskowa to nie tylko poważne zobowiązanie – to dla składających ją największy honor i zaszczyt. W tej ważnej dla ochotników chwili towarzyszyli im nie tylko dumni i wzruszeni najbliżsi. Wśród gości uroczystości znaleźli się m.in.: dowództwo żurawickiej jednostki, przedstawiciele służb mundurowych, duchowieństwa oraz samorządu lokalnego, na czele z wójtem gminy Żurawica Tomaszem Szeleszczukiem.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze