Reklama

Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam... [ZDJĘCIA]

Najpierw bardzo intensywne i wymagające szkolenie podstawowe, potem uroczysta przysięga i wypowiedzenie fundamentalnych już słów Roty: „Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam…”. Na placu apelowym 1.Batalionu Czołgów taką deklarację złożyło 139 osób.

Rekruci przysięgali służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, bronić sztandaru wojskowego. Za sprawę ojczyzny w potrzebie nie szczędzić własnej krwi ani życia. Tym razem, po raz ostatni w 2024 r., w 1. Cz, słowa Roty wypowiedziało aż 139 nowych żołnierzy, ochotników dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej[paywall].

13 grudnia br. zakończyli egzaminem szkolenie podstawowe, a nazajutrz, 14 grudnia br., pojawili się na placu apelowym żurawickiej jednostki, aby złożyć ślubowanie. Rekruci odbywali szkolenie w 1. Batalionie Czołgów w Żurawicy oraz 14. Dywizjonie Artylerii Samobieżnej w Jarosławiu.

Reklama

Tak wczoraj, jak i dzisiaj przysięga wojskowa to nie tylko poważne zobowiązanie – to dla składających ją największy honor i zaszczyt. W tej ważnej dla ochotników chwili towarzyszyli im nie tylko dumni i wzruszeni najbliżsi. Wśród gości uroczystości znaleźli się m.in.: dowództwo żurawickiej jednostki, przedstawiciele służb mundurowych, duchowieństwa oraz samorządu lokalnego, na czele z wójtem gminy Żurawica Tomaszem Szeleszczukiem.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 31/12/2024 18:00
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama