Reklama

Jak miasto przygotowało się na epidemię?

02/04/2020 15:51

Jedną z ważniejszych informacji składających się na sprawozdanie burmistrza z jego działalności w okresie międzysesyjnym był raport z przygotowania miasta do epidemii koronawirusa.

L. Kisiel na ostatniej sesji rady miasta referował szereg działań, które podległy mu urząd podjął w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa. Zasadniczo główną osią owych działań było ograniczenie funkcjonowania miejskich instytucji. – Za sprawą mojej decyzji zamknęliśmy niektóre instytucje, zwłaszcza te, które mogłyby być szczególnie narażone. Obok zamkniętych decyzją rządową[paywall] szkół i przedszkoli zamknęliśmy Środowiskowy Dom Samopomocy, Dzienny Dom „Senior +”, wszystkie obiekty sportowe, podjąłem też decyzję o zaniechaniu handlu na naszym bazarze – wyliczał burmistrz. – Urząd miasta jest czynny codziennie, ale z ograniczoną możliwością kontaktu z urzędnikami – uzupełniał.

 

Reklama

Kwarantanna w MOSiR

W swym raporcie poinformował też o utworzeniu w Przeworsku miejsca do odbywania kwarantanny. – Musieliśmy zorganizować miejsce kwarantanny, utworzyliśmy je w budynku MOSiR przy ulicy Budowlanych. Cały ten teren został zamknięty i wyłączony z normalnej eksploatacji, pracownicy biura MOSiR przenieśli się do urzędu miasta i na halę sportową – wyjaśniał. W stworzonym ośrodku kwarantannę mogą odbywać osoby, które zmusiła do tego sytuacja życiowa, na przykład powracające z zagranicy, które ze względu na członków rodziny cierpiących na choroby nowotworowe, nie mogą odbyć przewidzianej prawem kwarantanny w miejscu swojego zamieszkania.

 

Reklama

Pomoc dla potrzebujących

Na tym jednak nie koniec działań przeworskiego magistratu na froncie walki z koronawirusem. Ratusz działa także za pośrednictwem ośrodka pomocy społecznej. – Organizujemy też przez MOPS pomoc osobom, które są samotne lub nie są w stanie wyjść z obawy przed zakażeniem – informował o możliwości dostarczenia potrzebującym mieszkańcom posiłku, żywności, lekarstw. L. Kisiel dodawał, że w podobnym zakresie opieką otoczeni zostali też podopieczni domu seniora. – Mam nadzieję, że te wszystkie obostrzenia sprawią, że nie tylko nasze miasto, ale cała Polska będą bezpieczniejsze, a u nas nie powtórzy się to, co się dzieje w innych krajach – konkludował swoje wystąpienie L. Kisiel.


pck
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Radical News - niezalogowany 2020-04-02 20:08:24

    UWAGA !!! WAŻNY KOMUNIKAT !!!Eksperci z PAN wystosowali listę zaleceń na epidemię COVID - 19Nie pij, nie pal, myj ręce, bądź wege.ZOSTANWEGE.PL

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Radical News - niezalogowany 2020-04-02 20:14:57

    SPUREK O PRZYCZYNACH EPIDEMII KORONAWIRUSA I  COVID - 19 - ZDROWIE.WPROST.PL

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    xxxxxx - niezalogowany 2020-04-03 10:20:26

    a kamerki dalej nie działają

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama