Jedną z ważniejszych informacji składających się na sprawozdanie burmistrza z jego działalności w okresie międzysesyjnym był raport z przygotowania miasta do epidemii koronawirusa.
L. Kisiel na ostatniej sesji rady miasta referował szereg działań, które podległy mu urząd podjął w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa. Zasadniczo główną osią owych działań było ograniczenie funkcjonowania miejskich instytucji. – Za sprawą mojej decyzji zamknęliśmy niektóre instytucje, zwłaszcza te, które mogłyby być szczególnie narażone. Obok zamkniętych decyzją rządową[paywall] szkół i przedszkoli zamknęliśmy Środowiskowy Dom Samopomocy, Dzienny Dom „Senior +”, wszystkie obiekty sportowe, podjąłem też decyzję o zaniechaniu handlu na naszym bazarze – wyliczał burmistrz. – Urząd miasta jest czynny codziennie, ale z ograniczoną możliwością kontaktu z urzędnikami – uzupełniał.
W swym raporcie poinformował też o utworzeniu w Przeworsku miejsca do odbywania kwarantanny. – Musieliśmy zorganizować miejsce kwarantanny, utworzyliśmy je w budynku MOSiR przy ulicy Budowlanych. Cały ten teren został zamknięty i wyłączony z normalnej eksploatacji, pracownicy biura MOSiR przenieśli się do urzędu miasta i na halę sportową – wyjaśniał. W stworzonym ośrodku kwarantannę mogą odbywać osoby, które zmusiła do tego sytuacja życiowa, na przykład powracające z zagranicy, które ze względu na członków rodziny cierpiących na choroby nowotworowe, nie mogą odbyć przewidzianej prawem kwarantanny w miejscu swojego zamieszkania.
Na tym jednak nie koniec działań przeworskiego magistratu na froncie walki z koronawirusem. Ratusz działa także za pośrednictwem ośrodka pomocy społecznej. – Organizujemy też przez MOPS pomoc osobom, które są samotne lub nie są w stanie wyjść z obawy przed zakażeniem – informował o możliwości dostarczenia potrzebującym mieszkańcom posiłku, żywności, lekarstw. L. Kisiel dodawał, że w podobnym zakresie opieką otoczeni zostali też podopieczni domu seniora. – Mam nadzieję, że te wszystkie obostrzenia sprawią, że nie tylko nasze miasto, ale cała Polska będą bezpieczniejsze, a u nas nie powtórzy się to, co się dzieje w innych krajach – konkludował swoje wystąpienie L. Kisiel.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.UWAGA !!! WAŻNY KOMUNIKAT !!!Eksperci z PAN wystosowali listę zaleceń na epidemię COVID - 19Nie pij, nie pal, myj ręce, bądź wege.ZOSTANWEGE.PL
SPUREK O PRZYCZYNACH EPIDEMII KORONAWIRUSA I COVID - 19 - ZDROWIE.WPROST.PL
UWAGA !!! WAŻNY KOMUNIKAT !!!Eksperci z PAN wystosowali listę zaleceń na epidemię COVID - 19Nie pij, nie pal, myj ręce, bądź wege.ZOSTANWEGE.PL
SPUREK O PRZYCZYNACH EPIDEMII KORONAWIRUSA I COVID - 19 - ZDROWIE.WPROST.PL
a kamerki dalej nie działają