Reklama

Jak Przemyśl pomoże przedsiębiorcom?

26/03/2020 08:25

Prezydent miasta zaproponował kilka rozwiązań, z których mogą skorzystać osoby prowadzące działalność gospodarczą. Obejmują one głównie możliwość umorzenia lub zmniejszenia czynszu, a także niższe opłaty za gospodarowanie odpadami.

W połowie minionego tygodnia przewodniczący trzech klubów opozycyjnych w radzie miejskiej: Maciej Kamiński (PiS), Janusz Zapotocki (SLD) i Robert Bal (Regia Civitas) zwrócili się do prezydenta z apelem o rozważenie możliwości rezygnacji z wszelkich opłat od przedsiębiorców aż do poprawy trudnej sytuacji związanej z wystąpieniem koronawirusa.

Dwa dni później[paywall] na oficjalnej stronie urzędu miejskiego pojawiła się informacja o podjętych przez Wojciecha Bakuna decyzjach w sprawie pomocy przedsiębiorcom wynajmującym lokale użytkowe od gminy miejskiej.

Reklama

Wsparcie udzielane będzie na wniosek przedsiębiorcy, który ze względu na istniejące zagrożenie epidemiczne musiał zawiesić prowadzenie działalności w wynajmowanym lokalu.

Przygotowywane rozwiązania będą obejmować kilka wariantów. Wszyscy, którzy ze względu na istniejące zagrożenie epidemiczne po 13 marca zawiesili prowadzenie działalność gospodarczej, mogą liczyć na umorzenie czynszu za wynajmowane lokale, jednak nie dłużej niż na okres do trzech miesięcy.

Kolejna propozycja to obniżenie czynszu najmu – do trzech miesięcy lub odwołania ograniczenia działalności w lokalach gastronomicznych, do wysokości kosztów ponoszonych przez gminę na bieżącą eksploatację. Możliwe jest także przesunięcie terminu zapłaty czynszu na okres do trzech miesięcy, a po tym okresie rozłożenie przesuniętej należności na raty.

Reklama

Osobą do kontaktu w sprawach związanych z czynszami jest Lucyna Sarosińska – naczelnik Wydziału Gospodarki Lokalowej – tel. 16 675 20 15.

Jeśli ograniczenie lub zawieszenie prowadzenia działalności wiąże się ze zmniejszeniem ilości produkowanych odpadów komunalnych, można złożyć korektę deklaracji. Osobą do kontaktu w tej sprawie jest Karol Wilk – naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej – tel. 16 675 20 39.

Jest także możliwość starania się o ulgę w spłacie podatku. Należy złożyć stosowny wniosek w ramach pomocy de minimis oraz komplet wymaganych dokumentów. Szczegółowe informacje można uzyskać u naczelnika Wydziału Podatków i Opłat Lokalnych Urzędu Miejskiego Daniela Stecury pod nr. tel. 16 675 20 34.


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Kaska - niezalogowany 2020-03-26 09:32:54

    No jak?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    mk - niezalogowany 2020-03-26 15:13:28

    ") zwrócili się do prezydenta z apelem o rozważenie możliwości rezygnacji z wszelkich opłat od przedsiębiorców aż do poprawy trudnej sytuacji związanej z wystąpieniem koronawirusa.Czyli do kiedy ? Może na kilka lat , bo przecież ich sytuacja jak często  podkreślają   nie tylko ci z P-śla , ale niemal w każdym mieście. Jest to zwykła demagogia. Nie jestem w żadnym wypadku  za nowym prezydentem , wręcz  przeciwnie .Nawet nie mieszkam w P-ślu.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    G - niezalogowany 2020-03-26 15:54:24

    Kamiński oddaj dietę, i tak nic nie robisz tylko patrzysz jak dowalic prezydentowi dla swojego dobra, tylko zapomniałeś że za twoja sprawa budżet miasta został rozdany do zera mimo że prezydent chciał zostawić rezerwy w razie w.. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama