Prezydent miasta zaproponował kilka rozwiązań, z których mogą skorzystać osoby prowadzące działalność gospodarczą. Obejmują one głównie możliwość umorzenia lub zmniejszenia czynszu, a także niższe opłaty za gospodarowanie odpadami.
W połowie minionego tygodnia przewodniczący trzech klubów opozycyjnych w radzie miejskiej: Maciej Kamiński (PiS), Janusz Zapotocki (SLD) i Robert Bal (Regia Civitas) zwrócili się do prezydenta z apelem o rozważenie możliwości rezygnacji z wszelkich opłat od przedsiębiorców aż do poprawy trudnej sytuacji związanej z wystąpieniem koronawirusa.
Dwa dni później[paywall] na oficjalnej stronie urzędu miejskiego pojawiła się informacja o podjętych przez Wojciecha Bakuna decyzjach w sprawie pomocy przedsiębiorcom wynajmującym lokale użytkowe od gminy miejskiej.
Wsparcie udzielane będzie na wniosek przedsiębiorcy, który ze względu na istniejące zagrożenie epidemiczne musiał zawiesić prowadzenie działalności w wynajmowanym lokalu.
Przygotowywane rozwiązania będą obejmować kilka wariantów. Wszyscy, którzy ze względu na istniejące zagrożenie epidemiczne po 13 marca zawiesili prowadzenie działalność gospodarczej, mogą liczyć na umorzenie czynszu za wynajmowane lokale, jednak nie dłużej niż na okres do trzech miesięcy.
Kolejna propozycja to obniżenie czynszu najmu – do trzech miesięcy lub odwołania ograniczenia działalności w lokalach gastronomicznych, do wysokości kosztów ponoszonych przez gminę na bieżącą eksploatację. Możliwe jest także przesunięcie terminu zapłaty czynszu na okres do trzech miesięcy, a po tym okresie rozłożenie przesuniętej należności na raty.
Osobą do kontaktu w sprawach związanych z czynszami jest Lucyna Sarosińska – naczelnik Wydziału Gospodarki Lokalowej – tel. 16 675 20 15.
Jeśli ograniczenie lub zawieszenie prowadzenia działalności wiąże się ze zmniejszeniem ilości produkowanych odpadów komunalnych, można złożyć korektę deklaracji. Osobą do kontaktu w tej sprawie jest Karol Wilk – naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej – tel. 16 675 20 39.
Jest także możliwość starania się o ulgę w spłacie podatku. Należy złożyć stosowny wniosek w ramach pomocy de minimis oraz komplet wymaganych dokumentów. Szczegółowe informacje można uzyskać u naczelnika Wydziału Podatków i Opłat Lokalnych Urzędu Miejskiego Daniela Stecury pod nr. tel. 16 675 20 34.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.") zwrócili się do prezydenta z apelem o rozważenie możliwości rezygnacji z wszelkich opłat od przedsiębiorców aż do poprawy trudnej sytuacji związanej z wystąpieniem koronawirusa.Czyli do kiedy ? Może na kilka lat , bo przecież ich sytuacja jak często podkreślają nie tylko ci z P-śla , ale niemal w każdym mieście. Jest to zwykła demagogia. Nie jestem w żadnym wypadku za nowym prezydentem , wręcz przeciwnie .Nawet nie mieszkam w P-ślu.
Kamiński oddaj dietę, i tak nic nie robisz tylko patrzysz jak dowalic prezydentowi dla swojego dobra, tylko zapomniałeś że za twoja sprawa budżet miasta został rozdany do zera mimo że prezydent chciał zostawić rezerwy w razie w..
Do G. Sytuacja jest bardzo powazna wiec nie czas na taki ton i podgrzewanie atmosfery.Emocje to zly doradca. Bo z tego komentarza nie wynika nic. Wiecej rozsadku,odpowiedzialnosci i rozwagi.Pozdrawiam
Miasto musi liczyć na siebie i na istniejące struktury miejskie.Tylko Miasto może nam zapewnić w miarę sprawne funkcjonowanie w okresie panademii,która się nasilaNa żadną pomoc z zewnatrz z poza miasta nie ma co liczyć ponieważ takiej nie będzie.My i nasze miasto bedziemy sumieniem naszego lokalnego społeczeństwa i musimy się do tego przygotować.Organizacje państwowe co już widać nastawiają się na myslenie życzeniowe i dalej bedą szły w tym kierunku i dużo lepiej się czuje w świecie fantazji niż faktów gdzie na obecnym etapie zachwyca się statystyką a zabezpieczeniem nawet szpitali oraz personelu medycznego się nie przejmuje nie mówiąc o zwykłych obywatelach.Widoczne działania to błagalne modły w sanktuariach oraz działania znacznego poszerzenia władzy pod przykrywką panademii.Teraz musimy widziec wszystkich tych co wymagają ciągłej opieki,tych co tylko oczekują sporadycznej pomocy,.bedących w duzych tarapatach bytowych,Moze już czas by porzucic sztucznie wytworzona nienawiść i podziały a zjednoczyć się tylko w jednym celu PRZETRWA C zagrożenie przy najmniejszych stratach ludzkich.Może to wytworzy wśród nas solidarność ,której praktycznie nie mamy.
No jak?
") zwrócili się do prezydenta z apelem o rozważenie możliwości rezygnacji z wszelkich opłat od przedsiębiorców aż do poprawy trudnej sytuacji związanej z wystąpieniem koronawirusa.Czyli do kiedy ? Może na kilka lat , bo przecież ich sytuacja jak często podkreślają nie tylko ci z P-śla , ale niemal w każdym mieście. Jest to zwykła demagogia. Nie jestem w żadnym wypadku za nowym prezydentem , wręcz przeciwnie .Nawet nie mieszkam w P-ślu.
Kamiński oddaj dietę, i tak nic nie robisz tylko patrzysz jak dowalic prezydentowi dla swojego dobra, tylko zapomniałeś że za twoja sprawa budżet miasta został rozdany do zera mimo że prezydent chciał zostawić rezerwy w razie w..