Reklama

Jak zostać wielkim artystą w małym mieście

07/02/2015 07:04

Pierwsza w mieście Przeworska Otwarta Pracownia Plastyczna pod egidą Stowarzyszenia Przyjaciół Muzeum w Przeworsku oraz Sekcji Młodej Plastyki Okręgu Rzeszowskiego i Związku Polskich Artystów Plastyków już działa.

Artystyczne przedsięwzięcie, które ma sprawić, że ludzie w małym miasteczku pokochają wielką sztukę do tego stopnia, że sami zapragną ją tworzyć, rozpoczął wykład krytyka i historyka sztuki Tomasza Kisiela „Artyści a Podkarpacie. Wybór subiektywny. Tendencyjny?”. Częścią wydarzenia, które odbyło się w sali balowej przeworskiego muzeum, była też projekcja filmu Dariusza Michny, ukazującego działalność pracowni grafiki przy Uniwersytecie Rzeszowskim, prezentacja pracowni ceramiki Mai Mazur-Krysztanowskiej, ikon Włodzimierza Gązwy oraz malarstwa Krzysztofa Urbana. 


fot.archiwum organizatoraObecnie muzeum we współpracy z lokalnymi artystami będzie prowadzić kursy plastyczne dla zainteresowanych. – Ludzi, którzy chcą czegoś więcej, aniżeli komercyjnych, produkowanych hurtowo elementów, które fabryki nazywają sztuką, prosimy o kontakt z naszym muzeum (biuro@muzeum.przeworsk.pl lub pod nr. tel. 16 648 71 45 – przyp. autora) w celu umówienia zajęć plastycznych pod okiem profesjonalistów – zaznaczył dyrektor muzeum Tomasz Syk.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama