Pierwsza w mieście Przeworska Otwarta Pracownia Plastyczna pod egidą Stowarzyszenia Przyjaciół Muzeum w Przeworsku oraz Sekcji Młodej Plastyki Okręgu Rzeszowskiego i Związku Polskich Artystów Plastyków już działa.
Artystyczne przedsięwzięcie, które ma sprawić, że ludzie w małym miasteczku pokochają wielką sztukę do tego stopnia, że sami zapragną ją tworzyć, rozpoczął wykład krytyka i historyka sztuki Tomasza Kisiela „Artyści a Podkarpacie. Wybór subiektywny. Tendencyjny?”. Częścią wydarzenia, które odbyło się w sali balowej przeworskiego muzeum, była też projekcja filmu Dariusza Michny, ukazującego działalność pracowni grafiki przy Uniwersytecie Rzeszowskim, prezentacja pracowni ceramiki Mai Mazur-Krysztanowskiej, ikon Włodzimierza Gązwy oraz malarstwa Krzysztofa Urbana.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze