Reklama

Jakie inwestycje czekają Lubaczów

06/03/2019 15:30

Kontynuacja budowy basenu i modernizacji budynku MDK. Poza tym kilka dużych remontów dróg. Tak w skrócie wygląda plan inwestycyjny Lubaczowa na bieżący rok.

W miejskim budżecie przewidziano dochody w wysokości 59 mln 142 tys. zł, a w wydatki w kwocie 61 mln 142 tys. zł. 2-milionowy deficyt zostanie pokryty z kredytów i pożyczek długoterminowych.

Największą inwestycją jest kontynuacja budowy basenu rekreacyjno- sportowego. W tym roku pochłonie ona[paywall] 5 mln 771 tys. zł. Ważnym zadaniem jest również termomodernizacja przychodni przy ul. Kopernika. Pochłonie ona ok. 3,5 mln zł, z czego 2,7 mln wyniesie dotacja z RPO.

Kolejnym kosztownym i już rozpoczętym działaniem jest modernizacja Miejskiego Domu Kultury, która w tym roku pochłonie 1 mln 743 tys. zł.

Reklama

Szykuje się również kilka dużych zadań drogowych. Największym będzie przebudowa ul. Słowackiego. Jest to droga powiatowa, dlatego miasto będzie ją współfinansować razem ze starostwem. Przy okazji zostanie przebudowane oświetlenie przy tej ulicy. – Jest to jedna z głównych ulic w mieście, na których zwłaszcza rano jest duży ruch. Przy szkole zrobimy zatoczki, dzięki którym rodzice będą mogli bezpiecznie się zatrzymać i dowieźć dzieci do szkoły, nie tamując ruchu – mówi burmistrz Krzysztof Szpyt.

Przebudowy doczeka się wreszcie ul. Mały Łążek w kwocie 450 tys. zł. – Część tego osiedla została ona kiedyś pominięta przy budowie dróg lokalnych. Chcemy to nadrobić, bo problem jest zgłaszany od kilku lat. To trudny teren, nisko położony, dlatego trzeba wykonać porządną stabilizację. Stąd wysoki koszt prac – mówi burmistrz Szpyt.

Reklama

Remonty zostały zaplanowane także na kilku innych ulicach, m.in. na osiedlu Mazury. W planie jest także rozbudowa i modernizacja systemu odprowadzania ścieków oraz modernizacja oczyszczalni ścieków (łącznie 800 tys. zł.).

Pół miliona złotych ma kosztować budowa zaplecza sanitarno-szatniowego dla stadionu miejskiego. Ze względu na budowę w jego okolicy obwodnicy miasta, pojawiły się głosy o przeniesieniu obiektu. Burmistrz rozwiewa wątpliwości: – Stadion zostaje w dotychczasowym miejscu. Drużyny uczestniczą w rozgrywkach, więc muszą mieć miejsce na mecze i treningi. Nie mamy obecnie miejsca na jego przeniesienie. Z tego względu zaplecze musi powstać – mówi.


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    hasler - niezalogowany 2019-03-06 23:17:11

    Dwóch srebrnych wież nie będzie to pewne.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    wp - niezalogowany 2019-03-07 11:19:13

    Modernizację budynku MDK już prawie ukończono.Zdjęcie jakże piękne zdobiące artykuł ,mocno przeterminowane.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama