12-letni owczarek niemiecki od ponad 10 lat dzielnie ochraniał podkarpacki odcinek granicy naszego kraju. Od początku służył u boku swojego przewodnika Grzegorza – funkcjonariusza SG z placówki w Korczowej.
Przez lata wielokrotnie uczestniczyli w akcjach poszukiwawczych. Jambo specjalizował się w tropieniu osób nielegalnie przekraczających granicę. Jeśli zachodziła taka potrzeba wspierał też działania policji.
Jambo resztę życia spędzi w miejscu doskonale mu znanym – rodzinnym domu swojego przewodnika. Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej zapewni mu także dożywotnio środki na wyżywienie oraz opiekę weterynaryjną.
em.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze