Reklama

Jarmark bożonarodzeniowy w Przemyślu. Szału nie było

22/12/2021 07:54

Trwający od ubiegłego piątku, 17 grudnia, do niedzieli, 19 grudnia, jarmark bożonarodzeniowy w Rynku chyba nie należał do najbardziej udanych.

Wprawdzie było kilkadziesiąt stoisk, z czego część w estetycznych drewnianych budkach, a reszta w namiotach, ale narzekali zarówno sprzedający, jak i klienci.

Towar jak zwykle tradycyjny: bombki, stroiki, choinki z pierników i inne świecidełka. Do tego miody, ciastka, sery, chleby, swojskie wędliny, przyprawy, nalewki i wina.

– Szału nie ma. Stoję tu drugi dzień i prawie nic nie sprzedałam. Ludzie przychodzą, oglądają, pytają o cenę, ale[paywall] żeby coś kupić to nie. Zysku z tego prawie nie mam, a co się namarzłam. Tyle tylko, że świąteczną tradycję trzeba podtrzymywać – skarżyła się pani ze stoiska z ozdobami.

– Może i coś bym kupił, ale wiele towarów wydawało mi się zbyt drogich. Na przykład białe wino z podrzeszowskiej winnicy kosztowało czterdzieści pięć złotych, a w sklepie całkiem niezłe wino ze słonecznej Italii mogę kupić za połowę tej ceny, to o czym tu mówić – podsumował przemyślanin.

Handlowaniu nie sprzyjała też zupełnie nieświąteczna aura i raczej nie najlepsze nastroje, które powoli udzielają się wszystkim. Bądźmy jednak optymistami i wierzmy, że za rok i pogoda będzie iście zimowa, i ceny trochę niższe, więc i humory nam się poprawią.


J.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama