Uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu, a jednocześnie tenisiści stołowi Kolpinga, nie mają wakacji. Kilka dni temu rozpoczęli bezpośrednie przygotowania do Mistrzostw Europy kadetów, które w tym roku odbędą się w czeskiej Ostrawie.
Anna Brzyska i Dawid Jadam – ta dwójka powalczy o najwyższe cele w Czechach. Pierwsza to aktualnie 25. kadetka w rankingu światowym U-15 oraz 10. „rakieta” w Europie. Z kolei dla Dawida będzie to debiut podczas tak elitarnej imprezy z orzełkiem na piersi.
– Bardzo ciężko trenuję, chcę pokazać się z jak najlepszej strony. Na pewno chciałbym zająć jak najwyższe miejsce w turnieju gry pojedynczej. Poza tym wystąpię jeszcze w deblu, prawdopodobnie z Mateuszem Zalewskim oraz w rywalizacji drużynowej. Czego można mi życzyć? Jak najlepszych miejsc w tych mistrzostwach, no i walki, żebym „nie oddał” żadnej piłki – powiedział D. Jadam.

fot.ze zbiorów własnych
Dawid Jadam zasłużył na występ w Mistrzostwach Europy kadetów.
Zanim jednak nasi zawodnicy reprezentować będą biało-czerwone barwy podczas mistrzostw, czeka ich zgrupowanie przed turniejem. Ostatnie treningi przed czempionatem Starego Kontynentu mają miejsce w Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego w Gdańsku.
– Mamy zaplanowane trzy sesje treningowe każdego dnia. Wierzę w naszych wychowanków. Dawid to jeden z najmłodszych zawodników tych mistrzostw. Będzie to dla niego pierwszy tak ważny turniej. Z kolei Ania ma za sobą większe doświadczenie w turniejach międzynarodowych – analizuje trener grup młodzieżowych Kolpinga i SMS-u Jarosław oraz trener kadry narodowej kadetek Mateusz Czernik.
Obóz w Gdańsku potrwa do piątku, 5 lipca br. Dwa dni później rozpoczną się Mistrzostwa Europy kadetów w Ostrawie, które potrwają do 16 lipca.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze