Reklama

Jarosławianie jadą podbić Europę

Uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu, a jednocześnie tenisiści stołowi Kolpinga, nie mają wakacji. Kilka dni temu rozpoczęli bezpośrednie przygotowania do Mistrzostw Europy kadetów, które w tym roku odbędą się w czeskiej Ostrawie.

Anna Brzyska i Dawid Jadam – ta dwójka powalczy o najwyższe cele w Czechach. Pierwsza to aktualnie 25. kadetka w rankingu światowym U-15 oraz 10. „rakieta” w Europie. Z kolei dla Dawida będzie to debiut podczas tak elitarnej imprezy z orzełkiem na piersi.

– Bardzo ciężko trenuję, chcę pokazać się z jak najlepszej strony. Na pewno chciałbym zająć jak najwyższe miejsce w turnieju gry pojedynczej. Poza tym wystąpię jeszcze w deblu, prawdopodobnie z Mateuszem Zalewskim oraz w rywalizacji drużynowej. Czego można mi życzyć? Jak najlepszych miejsc w tych mistrzostwach, no i walki, żebym „nie oddał” żadnej piłki – powiedział D. Jadam.

Reklama
– Jadam ma świetny sezon za sobą i w pełni zasłużył na powołanie. Takie turnieje jak mistrzostwa Europy pozwalają zebrać cenne doświadczenie podczas gier z zagranicznymi zawodnikami. Pamiętajmy, że Dawid to de facto młodzik, czyli jest o dwa lata młodszy od rywali. Nie będzie miał nic do stracenia. Z kolei Ania to już uznana marka w Europie i etatowa reprezentantka. Liczymy na walkę o strefę medalową i dobrą grę w turnieju drużynowym – powiedział menedżer Kolpinga i wiceprezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego, Kamil Dziukiewicz.


fot.ze zbiorów własnych
Dawid Jadam zasłużył na występ w Mistrzostwach Europy kadetów.

Wcześniej ciężkie treningi

Zanim jednak nasi zawodnicy reprezentować będą biało-czerwone barwy podczas mistrzostw, czeka ich zgrupowanie przed turniejem. Ostatnie treningi przed czempionatem Starego Kontynentu mają miejsce w Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego w Gdańsku.

– Mamy zaplanowane trzy sesje treningowe każdego dnia. Wierzę w naszych wychowanków. Dawid to jeden z najmłodszych zawodników tych mistrzostw. Będzie to dla niego pierwszy tak ważny turniej. Z kolei Ania ma za sobą większe doświadczenie w turniejach międzynarodowych – analizuje trener grup młodzieżowych Kolpinga i SMS-u Jarosław oraz trener kadry narodowej kadetek Mateusz Czernik.

Obóz w Gdańsku potrwa do piątku, 5 lipca br. Dwa dni później rozpoczną się Mistrzostwa Europy kadetów w Ostrawie, które potrwają do 16 lipca.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama