Reklama

Jarosławscy uczniowie zaobserwowali nową planetoidę

19/02/2015 09:54

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu pracujący w międzynarodowym programie badawczym PanStarrs odkryli w Układzie Słonecznym nie obserwowaną wcześniej planetoidę. Obiekt otrzymał nazwę LBPS392, a odkrywcami są A. Rosiak i R. Kurecki.

Uczniowie analizują zdjęcia pochodzące z ogromnego teleskopu zlokalizowanego na Hawajach, eliminują z nich szumy i inne zaburzenia oraz szukają na nich nieznanych obiektów. Odkrycie jarosławskich uczniów już zostało potwierdzone jako obserwacja planetoidy wcześniej nie oznaczonej.
Planetoidy to małe obiekty poruszające się najczęściej między Marsem a Jawiszem. Do tej pory oznaczono niemal 700 tys. planetoid. Według szacunków w Układzie Słonecznym krążą dziesiątki milionów planetoid.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Władeczek - niezalogowany 2015-02-19 11:06:58

    Proponuję wysłać na nią cały urząd miasta! :-)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    7 - niezalogowany 2015-02-25 11:15:04

    oj nie cały 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości