Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu pracujący w międzynarodowym programie badawczym PanStarrs odkryli w Układzie Słonecznym nie obserwowaną wcześniej planetoidę. Obiekt otrzymał nazwę LBPS392, a odkrywcami są A. Rosiak i R. Kurecki.
Uczniowie analizują zdjęcia pochodzące z ogromnego teleskopu zlokalizowanego na Hawajach, eliminują z nich szumy i inne zaburzenia oraz szukają na nich nieznanych obiektów. Odkrycie jarosławskich uczniów już zostało potwierdzone jako obserwacja planetoidy wcześniej nie oznaczonej.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Proponuję wysłać na nią cały urząd miasta! :-)
Proponuję wysłać na nią cały urząd miasta! :-)
oj nie cały