Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Jarosławiu podpisała umowę o współpracy z Odeskim Narodowym Uniwersytetem Morskim na Ukrainie. Uczelnie zobowiązują się m.in. do wymiany doświadczeń, współpracy naukowej, kulturalnej i sportowej oraz wymiany studentów.

fot.PWSTE w Jarosławiu
Rektor PWSTE prof. nadzw. dr hab. Krzysztof Rejman (po prawej) z rektorem ONMU prof. dr. inż. Sergiejem Rudenko po podpisaniu umowy.
Rektor PWSTE Krzysztof Rejman odnowił podczas wizyty w Odessie dwie istniejące już wcześniej[paywall] umowy o współpracy. Oprócz Uniwersytetu Morskiego jarosławska uczelnia utrzymywać będzie partnerskie stosunki z Instytutem Badań Ekologiczno-Ekonomicznych i Problemów Rynku Narodowej Akademii Nauk Ukrainy, a także z Odeskim Instytutem Handlowo-Ekonomicznym Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu Handlowo-Ekonomicznego w Odessie.
– Instytucje podejmą starania zmierzające do wymiany doświadczeń w edukacji i działalności naukowej celem osiągnięcia wysokiego poziomu studiów oraz rozwoju badań naukowych. Zgodnie z umową strony zobowiązały się podejmować wspólne działania w celu połączenia wysiłków w rozwiązaniu zagadnień i problemów w pracy dydaktycznej, naukowo-badawczej i wychowawczej, wymianie doświadczeń w określonych kierunkach i upowszechnieniu współczesnych technologii edukacyjnych – Magdalena Bojarska, rzecznik prasowy PWSTE, wyjaśnia zasady współpracy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze