W poniedziałek, 22 kwietnia, ruszył remont krytej pływalni w Jarosławiu. A to oznacza, że miłośnicy wodnej rekreacji będą musieli na pewien czas zawiesić aktywność albo poszukać innego miejsca, w którym można popływać. Plany zakładają bowiem, że prace na basenie potrwają do końca tego roku.
Termomodernizację jarosławskiej pływalni przy ul. Sikorskiego zrealizuje rzeszowska spółka BIPV System, jedna z sześciu firm, które stanęły do przetargu. Obiekt został już przekazany wykonawcy. Całościowy koszt realizacji zadania wyniesie 2,2 mln zł, przy czym 2 miliony stanowić będzie dofinansowanie z Polskiego Ładu. Zakres planowanych prac jest szeroki i dotyczy wszystkich budynków kompleksu. Inwestycja obejmie m.in.: docieplenie budynku, wymianę stolarki, docieplenie dachu, nową instalację centralnego ogrzewania, montaż instalacji fotowoltaicznej.
Plany remontowe oznaczają czasowe wyłączenie obiektu z użytku. Jak zapowiadają władze miasta – do końca bieżącego roku. Niemożliwe będzie również korzystanie w okresie letnim z odkrytej pływalni. Decyzję taką podjęto ze względów bezpieczeństwa. Kochającym wodne atrakcje jarosławianom nie pozostaje zatem nic innego, jak zrezygnować w tym sezonie z pływania i basenowego relaksu albo dojeżdżanie do innego obiektu, który pozwoli kontynuować ulubione aktywności przez okres niedogodności.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze