– Tak właśnie powinien wyglądać teatr młodych. Nauczyciele są coraz bardziej twórczy, a ich wychowankowie na scenie się bawią, nie robią niczego na komendę. W teatrze dziecięcym widać żywioł. Najbardziej gratuluję tym, którzy na scenie potrafią być sobą – podsumowała XXIII Przegląd Szkolnych Form Teatralnych „Jarosławski Kacperek” teatrolog z Centrum Kulturalnego w Przemyślu Barbara Płocica.
Impreza odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu i trwała dwa dni. Każdy amatorski zespół teatralny działający w szkole, świetlicy i ośrodkach kultury województwa podkarpackiego mógł powalczyć o wygraną. Wszystkie zespoły bezapelacyjnie[paywall] odniosły sukces. Jednak po obejrzeniu trzynastu prezentacji w wykonaniu dzieci i młodzieży komisja konkursowa przyznała ostatecznie Nagrodę Specjalną „Jarosławski Kacperek 2015”: Szkolnemu Teatrowi Lalki i Aktora z Zespołu Szkół w Turzym Polu.
„Złote Trzewiczki Szczęścia” otrzymał teatrzyk „Kaktusik” działający przy Zespole Szkół w Pawłosiowie, „Srebrne Trzewiczki Szczęścia” grupa teatralna „A PROPOS” z Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Krasnem, natomiast „Brązowe Trzewiczki Szczęścia” powędrowały na ręce członków zespołu „Radość” w Jarosławiu.
– Życzymy, abyście ze swoim spektaklem objechali całą Polskę – podsumowała Elżbieta Kuchta podczas wręczenia nagrody specjalnej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze