Jednym z ważkich tematów ostatniej wrześniowej sesji powiatu jarosławskiego było utworzenie Jarosławskiego Związku Komunikacyjnego. 26 października odbyło się pierwsze posiedzenie świeżo zawiązanej jednostki, na którym wybrano władze i podjęto decyzje odnośnie zasad finansowania jej działalności.
Utworzenie Jarosławskiego Związku Komunikacyjnego ma być szansą na skuteczniejsze pozyskiwanie pieniędzy na organizację transportu publicznego z puli Rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.
Większe prawdopodobieństwo pozyskania finansowego wsparcia z tego źródła wynika między innymi z tego, że powiaty są dopiero czwarte w kolejności, jeśli chodzi o rozpatrywanie aplikacji o dofinansowanie na przewozy. Przed nimi są związki powiatowo-gminne i międzygminne.
Zatem – jak wyjaśniano na poprzednich sesjach powiatowych – sięgnięcie po dofinansowanie do transportu wydaje się...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 80% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze