Reklama

Jarosławski Związek Komunikacyjny ma już swoje władze

Jednym z ważkich tematów ostatniej wrześniowej sesji powiatu jarosławskiego było utworzenie Jarosławskiego Związku Komunikacyjnego. 26 października odbyło się pierwsze posiedzenie świeżo zawiązanej jednostki, na którym wybrano władze i podjęto decyzje odnośnie zasad finansowania jej działalności.

Utworzenie Jarosławskiego Związku Komunikacyjnego ma być szansą na skuteczniejsze pozyskiwanie pieniędzy na organizację transportu publicznego z puli Rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.

Większe prawdopodobieństwo pozyskania finansowego wsparcia z tego źródła wynika między innymi z tego, że powiaty są dopiero czwarte w kolejności, jeśli chodzi o rozpatrywanie aplikacji o dofinansowanie na przewozy. Przed nimi są związki powiatowo-gminne i międzygminne.

Zatem – jak wyjaśniano na poprzednich sesjach powiatowych – sięgnięcie po dofinansowanie do transportu wydaje się...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 80% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama