Na przejściach granicznych dochodzi do przeróżnych sytuacji. Pełniący tam służbę funkcjonariusze muszą zatem być wyczuleni na wiele przypadków naginania rzeczywistości i prawa.
We wtorek, 9 stycznia, na drogowym przejściu granicznym w Budomierzu ujawnili kierowcę, który wjeżdżał do Polski zespołem pojazdów mimo braku uprawnień do prowadzenia takiego zestawu.
39-letni obywatel Ukrainy kierował samochodem-lawetą z dołączoną przyczepą przewożąc w ten sposób 2 dodatkowe pojazdy. W trakcie kontroli dokumentów okazało się, że kierowca nie ma wymaganego w takich przypadkach prawa jazdy (kat. B+E).
Cudzoziemiec został przesłuchany, a sprawa trafiła do sądu. Po zakończonych czynnościach, zestawem prowadzonym dotychczas przez 39-latka wyjechała inna osoba.
em.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze