Nietrzeźwi kierowcy to prawdziwa plaga. Decydując się na wsiadanie za kółko po alkoholu, nie tylko ryzykują wysoką karą, ale narażają na niebezpieczeństwo i siebie, i innych uczestników ruchu drogowego.
Przeworscy policjanci w ostatni weekend zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ostrzeżenia, logikę i odpowiedzialność mieli za nic.
Pierwszemu z nich, 41-letniemu mieszkańcowi gminy Adamówka, który kierował fiatem seicento, uniemożliwili dalszą jazdę w sobotę, po g. 19. Wydmuchał on 2,5 promila alkoholu.
Do zatrzymania drugiego, 66-letniego mieszkańca gminy Przeworsk, doszło w niedzielę, po g. 13. Kierowca citroena berlingo miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Co więcej, nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami.
Jak poinformowała przeworska policja: „za kierowanie w stanie nietrzeźwości sprawcy odpowiedzą przed sądem. Grozi im wysoka kara pieniężna, co najmniej kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet do 2 lat pozbawienia wolności”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze