Reklama

Jednośladem przez „zieloną granicę”

11/06/2019 16:15

Strażnicy graniczni z Lubaczowa zatrzymali obywatela Turcji, który wbrew przepisom przekroczył polsko-ukraińską granicę.

Na początku czerwca br. funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, pełniący służbę w okolicach przejścia granicznego w Budomierzu, zaobserwowali rowerzystę zmierzającego od granicy państwa w kierunku trasy rowerowej „Green Velo”. Postanowili sprawdzić jego dokumenty. W trakcie kontroli ustalili, że[paywall] to 36-letni obywatel Turcji. Nie ukrywał, że kilka minut wcześniej, jadąc z Ukrainy, przekroczył rowerem tzw. zieloną granicę. Dalej, aby uniknąć kontroli, planował się poruszać przygranicznym szlakiem rowerowym z przygodnie spotkaną ekipą rowerzystów. W ten sposób miał dotrzeć do najbliższego dworca kolejowego. Ostatecznym celem jego podróży miały być Niemcy, gdzie – jak twierdził – mieszkają jego znajomi.

Zgodnie z obowiązującą procedurą został ukarany grzywną, a następnie w ramach readmisji przekazany z powrotem na Ukrainę.

Od początku 2019 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali już ponad 50 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski.


owa
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    RobCio z Budomierza - niezalogowany 2019-06-11 18:48:05

    Efektowne, ale nie efektywne 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gs - niezalogowany 2019-06-12 11:07:17

    Jakby jechal wpasionym rowerem to nawet orly ze strazy granicznej by nie reagowaly!! a ze miał rower made ukraina to te bystrzaki go dopadli!!!!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama